Gran Spumante Extra Dry Cuvee- z Piccola Italia.

W najnowszej gazetce Piccola Italia znalazłem wyjątkową (jak mi się wydawało) okazję.

Wino musujące Gran Spumante Extra Dry Cuvée od Vinicola Serena za 18,99 zł.

Oto opis tego wina zamieszczony w gazetce promocyjnej:

Szczepy:  Glera, Trebbiano, Verduzzo Wino białe wytrawne musujące. Barwa słomkowa. Drobne bąbelki. Bukiet delikatny, świeży i owocowy. W smaku orzeźwiające, aksamitne, o lekko grejpfrutowym finiszu. Polecamy jako aperitif, a także jako wino deserowe. Podawać w temp.: 7-9°C. Producent: Vinocola Serena

Czytałem kilka pozytywnych ocen na temat win z tej firmy (wielu importów ma od nich wina) dlatego pomyślałem, że warto ich wypróbować. Poskąpiłem kasy na Prosecco Valdobbiadene i postanowiłem iść po „taniości”. A nóż znalazłem kolejny hit?

Jestem miłośnikiem win musujących i chciałem zmienić trochę repertuar z Biedronki i Lidla na coś innego. Udałem się do Piccola Italia na ul. Francuską i zakupiłem to wino w promocji za 18,99 zł.

Niestety to wino mnie całkowicie rozczarowało. Nie będę opisywał doznań negatywnych, bo lubię ten sklep. Skupmy się na pozytywach. A tych brak. Z żalem zatęskniłem do poczciwego, największego dla mnie  hitu z Lidla Linderhof Jahrgangssekt za 9,99 zł. Przy Gran Spumante jest to „arcydzieło”.

To wino okazało się niewypałem. Nie polecam.

Jedna uwaga do wpisu “Gran Spumante Extra Dry Cuvee- z Piccola Italia.

Leave a Reply