Gratka dla fanów Prosecco

Kolejną promocję dla fanów win musujących przygotowała w tym tygodniu  sieć sklepów Piccola Italia. W promocji są same wina musujące!!

Przede wszystkim zainteresowała mnie promocja na  Villa Sandi La Gioiosa Prosecco Valdobbiadene DOCG Superiore Extra Dry w okazyjnej cenie 34,90 zł.

W trakcie ostatniej wizyty (pod koniec maja) we Włoszech kupiłem jedną butelkę w promocji „dla relaksu po ciężkim dniu” i było niezłe.

Recenzję zamieściłem 27 maja na Vivino. Byłem w podróży, dlatego recenzja jest krótka.

Jakiś czas temu znalazłem notę degustacyjną bardziej wytrawnej odmiany tego wina w magazynie Decanter , które uzyskało notę 91 pkt.

Zwróćcie uwagę ile to wino kosztuje w Anglii w dużej sieci Waitrose. W promocji £9.99

W Austrii w sieci Interspar kosztuje 10,99 euro.

A w sieci Piccola Italia normalna cena jest 9,9 euro, a w tym tygodniu tylko 7,80 euro!!! To jest prawdziwa okazja, a nie ściema.
Jako wielki fan win musujących musiałem skorzystać z okazji i kupić butelkę.

Barwa słomkowo-żółta. W nosie i ustach mocno owocowe. Dominuje pieczone jabłko i lekko słodkie kruche ciasto. Brakuje mi trochę struktury i kwasowości. W końcówce lekkie nuty cytrusowe i minimalna goryczka. Nie za bardzo nadaje się na aperitif, ze względu na zbyt niską kwasowość i zbyt dużą ilością cukru. Polecam bardziej dla relaksu niż do jedzenia. Jeśli już, to do szynki parmeńskiej z melonem i owoców.
Niestety ja wolę bardziej wytrawne wersje win musujących. Czyli bardziej brut niż extra dry.

 

Na sam koniec trochę dziegciu do tego miodu: na kontretykiecie zostały umieszczone nieprawdziwe informacje.

1. Wino wytrawne-nieprawda jest extra dry, czyli 12–17 g/l (półwytrawne)
2. Prosecco roku przez 9 lat-w jakim konkursie? Zapewne chodziło o trzy kieliszki Gambero Rosso. Tylko że to dotyczy innego wina, a mianowicie Cartizze Vigna La Rivetta (kosztuje znacznie więcej), które otrzymało to wyróżnienie w roku 2016 po raz szósty z rzędu.

Widać, że Piccola Italia również ma tendencje do wciskania lekkiego kitu.

2 uwagi do wpisu “Gratka dla fanów Prosecco

Leave a Reply