HIT-Lidl-Don Ramon Garnacha Imperial Roble 2014

Hit z Lidla-Don Ramon Garnacha Imperial Roble 2014 w cenie 13,99 zł.

Tylko w Klubie Wina!! Litrowy Riesling z Paltynatu za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

To wino zakupiłem po powrocie z wakacji w pakiecie trzech win. Nie przywiązywałem do tego zakupu zbytniej wagi (bo tak niska cena), ot lubię Garnachę i chciałem sprawdzić, co Lidl proponuje w tej cenie? Czy to się da w ogóle pić?

Kolor głęboko wiśniowy. (bo tak niska cena)

W nosie dużo czerwonych dojrzałych owoców. Piękna wiśnia, czereśnia, jeżyna, ciut wanilii i dymu. Zdecydowanie dominują owoce. Subtelny aromat wanilii.

W ustach to samo. Przypalone leciutko pestkowe owoce. Wiśnie, czereśnie, truskawki, pieprz, idealna integracja beczki, która dodaje nieco finezji. Miękkie,  ale treściwe. Kwasowość idealna. Długie. Wyraźne taniny. Młode i zadziorne. Rewelacja.

Szczerze się tym winem zachwyciłem, więc postanowiłem zajrzeć na kontr etykietę. I okazuje się, że wino pochodzi z Bodegas Aragonesas. Bardzo dobrej winnicy. Zanim to przeczytałem, oceniłem to wino na 4 korony. Wszedłem na ich stronę z nagrodami i okazuje się, że to wino w tym roczniku otrzymało w magazynie Decanter medal brązowy na DWWA w roku 2016. Widać, nie tylko mnie się spodobało.

Dla mnie sensacja. Rzadko coś mnie jeszcze może zaskoczyć w winie za 13,99 zł zwłaszcza pozytywnie, a tutaj totalne zaskoczenie. Jakością w „śmiesznej” cenie.

Tylko w Klubie Wina!! Litrowy Riesling z Paltynatu za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

Ocena:♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

8 uwag do wpisu “HIT-Lidl-Don Ramon Garnacha Imperial Roble 2014

  1. Już raz próbowałem to wino i przymierzam się do wpisu na własnym blogu. To ciekawe wino, jeśli ktoś lubi wina z hiszpańskiej garnacha’y. A przede wszystkim znakomita relacja jakość/cena.

Leave a Reply