Hit z Lidla-Chateau La Chapelle Sainte Madeleine 2014 Minervois

W trakcie prezentacji prasowej najnowszej oferty Lidla wśród wyróżnionych przez mnie win na plus było także Chateau La Chapelle Sainte Madeleine 2014 Minervois za 17,99 zł. Dlatego, kiedy pojawiło się w zeszłym tygodniu na półce Lidla, musiałem je kupić, aby skonfrontować degustację całej butelki z moimi ważeniami z degustacji. Nie myślałem wtedy o nim jako kolejnym hicie, tylko jednym z wielu dobrych czerwonych win w tej ofercie.

Teraz smakowało mi jeszcze bardziej, dlatego zmieniłem zdanie. To jest dla mnie HIT.

W nosie śliwka, konfitura z malin, powidła śliwkowe, lukrecja, kawa. W ustach trochę za dużo beczki (i wanilii), ale jednocześnie dużo goździków, owoców, kawy. Mnie ta beczka nie przeszkadza, bo wino jest jedwabne i kremowe. Lekko pikantne. Słodkie, łagodne taniny. Finisz kwasowy, ale delikatny. Może dla kogoś zbyt dużo wanilii. Wino z dużą finezją. Dla mnie do kurczaka i może być schabowy. Nic pikantnego, bo traci słodycz, finezję i lekkość. Ale to jest wino za 17,99 zł i w tej cenie to kawał wina.

Red. Bońkowski ocenił to wino inaczej:

Château La Chapelle Sainte Madeleine Minervois 2014*

Za dużo alkoholu, duszno, gorzko, niepotrzebna beczka, smakuje jak francuska Crianza, i to niezbyt dobrze zrobiona (17,99 zł). ♥♥

Jestem pod wrażeniem, tak dobrego wina w tej cenie!

Ja chciałbym wypić tak dobrą jakąkolwiek crianzę za 18 zł. Nie tylko francuską. Dla mnie to nie jest nieudana crianza, tylko wino, w stylu bardzo podobne do włoskiego „króla” naszych półek, czyli Primitivo. Fanom Primitivo będzie smakowało. Nie mam dużo danych na temat tego wina, ale nawet podstawowe wina z Langwedocji mają tak niską wydajność z hektara, jak Amarone. Nie wspominając o Primitivo. Szkoda, że to wino będzie w ofercie tylko przez jakiś czas.

Dla mnie to jest HIT !! Coś niebezpiecznie dużo tych hitów w Lidlu?
Wiem, że są dobre wina francuskie w Leclercu czy Auchan, ale ja mam ograniczone możliwości percepcji (spożywania). Obecnie mam tak dużo dobrych win w Lidlu, że musiałem odłożyć próbowanie innych win (z własnej selekcji) na później.

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Hit z Lidla-Chateau La Chapelle Sainte Madeleine 2014 Minervois

Leave a Reply