Hit z Lidla-Kunsagi Kekfrankos 2015

Kunsagi Kekfrankos 2015 za 11,99 zł

To kolejny, tym razem różowy hit z Lidla na miarę Sekt Linderhof (którego brakuje na półkach Lidla od kilku miesięcy). Niestety, jest to tylko hit tej oferty, bo nie wiem, czy zagości na stałe? Chyba nie.
Dla mnie HIT, to nie znaczy wino najlepsze, ale wino w najlepszej cenie do jakości. Nie próbuję win za 8-10 zł z oferty Lidla, dlatego nie wiem, czy można znaleźć jeszcze taniej coś na marę hitu, ale na razie nie zdecydowałem się na poszukiwania aż tak „nisko”.

Na prezentacji prasowej byłem nim zachwycony. Smakował mi nawet bardziej niż różowa Polka. To mogło być spowodowane wszechobecną kwasowością w białych winach. To wino testowałem jako 18. zaraz po białych wytrawnych. Przed innymi różowymi winami. Teraz trochę mniej mi smakowało (brakowało trochę kwasowości, co w tym przedziale cenowym może być zaletą), lecz w tej cenie to duży HIT.

W nosie i ustach róża, truskawka i poziomka. Przyzwoita kwasowość, dzięki czemu wino pije się jak półwytrawne. Pasuje i do ostrego (tajskiego) jedzenia i do sushi. Nie ma zbyt dużo ciała, może się wydawać nawet ciut wodniste, ale jest świeże i lekkie. Nieskompilowane i ma szanse smakować każdemu, na „imieninach u Cioci” i na młodzieżowych imprezach. Dużo tańsza alternatywa Carlo Rossi. Miałem napisać z pewnością dużo lepsze, ale nie próbowałem Carlo Rossi różowego od wielu lat, dlatego nie mogę tego potwierdzić empirycznie. Dlatego piszę, tańszy (i lepszy?) zamiennik.

Podamy je na najbliższej rodzinnej imprezie. Nie ma się co napinać na jakieś wyszukane wino, bo niestety rzadko spotyka się ono z aprobatą ogółu. Nawet jeżeli Ci tego nie powiedzą prosto w oczy. U nas na osiemnastkę (rodzinną i młodzieżową) będzie w sam raz.

Na zdrowie!!

Uwaga: Brakuje już niewiele głosów do zakończenia ankiety.
Jeśli jeszcze nie oddałeś swojego głosu, to zrób to teraz. Zapraszam.

Bardzo dziękuję za wypełnienie ankiety!!

Wkrótce omówienie wyników ankiety!!

Leave a Reply