Intermarche-Coteaux Bourguignons 2014

Intermarche-Expert Club Coteaux Bourguignons 2014 w cenie 21,99 zł.

Najlepsze włoskie wino roku 2017 Muro Primitivo di Manduria 2013!! Tylko w Klubie DDW!!

 

Wakacje na półmetku a ja przedstawiam kolejne wino z Burgundii pochodzące z oferty Smaki Wakacji. w Intermarche.  Powstało ze szczepu Gamay, znanego szerzej z Beaujolais.

Szczep: Gamay.

Kolor: Średnio rubinowy.

W nosie „wow”, mega owocowy. Czerwone owoce. Piękna wiśnia, truskawki, czerwona porzeczka, liście porzeczki. Rześkie, świeże, wesołe, owocowe.

W ustach to samo, czerwona porzeczka, truskawki, wiśnia, świeża kwasowość, leciutko goryczkowe, średnio długie, jeszcze młode. Jest tak dużo owoców, że wydaje się mieć kilka gram cukru.

Jeśli lubisz czerwone owoce, to jest wino dla Ciebie. Dzięki dużej kwasowości idealne wino gastronomiczne. Do sałatki Caprese, lekkich potraw mięsnych, tatara, bigosu. Ja piję bez jedzenia, ale ja uwielbiam kwasowe wina.

Coś na lato!! Litrowy Gruner Veltliner 2016 za 25 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

 

Ocena:♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre.

Na zdrowie!!

6 uwag do wpisu “Intermarche-Coteaux Bourguignons 2014

    1. Nie rozumiem dlaczego, bo w przesłanym mi katalogu jest cena promocyjna 21,99 zł i „stara” cena 24,99 zł. Jest warte ten ceny, ale ja bym nie kupował bo za 14 zł mam w Lidlu podobną w stylu Garnache z Hiszpanii. Może dla „nowego doświadczenia” z dobrym Gamay warto zapłacić tę cenę, ale dla mnie to nie jest fair i ja bym tego wina w tej cenie nie kupił. Spróbuję się dowiedzieć o co chodzi z tą ceną? Pozdrawiam.

    2. To była pomyłka w systemie. Cena jest już regularna 24,99 zł. Tej ceny na pewno warte. Pozdrawiam.

  1. Ja kupiłem w Katowicach i cena to 21,99. Z opisem się zgadzam . Nie doszukałem się aż tylu aromatów i smaków ale ja to dyletant . Dla mnie takie w pełni francuskie wino , zwiewne i bez natręctwa alkoholowego.

Leave a Reply