Intermarche-Thibaut Henrion Domaine de la Treille Anjou 2016

Thibaut Henrion Domaine de la Treille Anjou 2016 w cenie 21,99 zł.

Babylon's Peak Pinotage 2015 z RPA za 49 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

To pierwsze z 6 win, jakie otrzymałem do degustacji od Intermarché dostępnych w ramach promocji Urodzinowe Okazje w związku z 20 lat Intermarché w Polsce.

Dlaczego umieszczam recenzję win z Intermarché na moim blogu? Bo jest to zgodne z moim głównym kryterium, czyli bardzo dobrą ceną. Nie kupuję win w Intermarché bo ograniczam się do najbliżej mi położonych dyskontów, gdzie i tak znajduję na tyle dużo wina, aby mi zapewniły wpisy prawie na każdy dzień. Natomiast  bardzo chętnie te wina zdegustuję i ocenię.

Z sześciu win cztery zostały wyróżnione rekomendacjami Winicjatywy, Dwa wina są białe i to jest pierwsze z nich, cztery czerwone.

Białe wino z Doliny Loary z Anjouktóre nie zostało wyróżnione rekomendacją.

Szczepy: Chenin.

Późny zbiór i dojrzewanie na osadzie.

Kolor bladozłoty.

W nosie przede wszystkim zielone jabłko. Do tego trochę banana i żółtej śliwki. Nieco ziół (kolendra) i trawy. Delikatne jak na Chenin, chociaż aromaty mi się bardzo podobają. Są czyste.

W ustach też dominuje jabłko, banan, kremowe, miękkie z fajną kwasowością. Długie z minimalną goryczką w końcówce. Wino gęste na języku, miodowe, ale nie słodkie, trochę trawiaste. Nad spodziewanie delikatne, ale nie rozwodnione. Coś tam  cukru jest, ale pije się to bardzo fajnie.

Również dobre do jedzenia, bo ma fajną kwasowość i krągłość. Do przystawek, owoców morza i skorupiaków, białej ryby, sera koziego, sushi.

Zwróćmy uwagę na wydajność z hektara. 52 hl to bardzo niska wydajność, właściwie nie osiągalna dla win białych np. we Włoszech. Niska wydajność to mało wina z hektara i przy tak niskiej wydajności wino jest tanie. Tak to się robi we Francji!

Primitivo 2016 I Leoni di Puglia w cenie 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

Leave a Reply