Klub Wina-Josep Dockner Zweigelt von den Losslagen 2013

Josep Dockner Zweigelt von den Losslagen 2013.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Szczepy: Zweigelt.

Kolor: rubinowy z akcentami purpury.

W nosie dojrzałe wiśnie, czereśnie, maliny, czekolada, trochę kawy i lukrecji.

W ustach średnia budowa z ciążeniem ku lekkiej. Dojrzałe czerwone owoce. Owoce leśne, truskawki, czereśnie i wiśnie. Nuty czekolady, miękkie i aksamitne. Kwasowość jak na „Austrię” w dolnych rejestrach. Bardzo pijalne, chociaż nie jest tak skoncentrowane, jak Hiszpania. Jednak jak na Zweigelta to jest wydanie lekkie i łatwe. Długie z wyraźnie kwasową końcówką. Przy czym ta kwasowość mnie się akurat podoba. Nadal młode, rześkie i świeże. Wyraźne, ale miękkie taniny. Rocznik 2013 a ma potencjał na kolejny rok dwa lata.

Może ja mam podejście zbyt osobiste do tych win i dlatego zawyżam im oceny? Ale dla mnie to jest kwintesencja wina. Tutaj są czyste owoce, z minimalną interwencją beczki, która dodaje finezji i miękkości. Oczywiście to nie jest wino dla „wyznawców” Chile.  Raczej dla miłośników win, którzy szukają finezji i elegancji ponad koncentrację i potęgę. Mnie takie wina „wchodzą” idealnie. Aż chce się nalać kolejny kieliszek.

Do kupienia w Klubie Wina, sklepie Skład Win.eu w warszawskim Aninie przy ul. Michała Kajki 31, oraz poprzez stronę jegowina.pl.

Chiaromonte Primitivo 2015 !! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre.

Na zdrowie!!

Leave a Reply