Kolejna bomba z Lidla- tym razem z Bordeaux

Château La Fleur Cravignac Saint-Émilion Grand Cru 2012

Miejsce zakupu: Lidl
Cena zakupu: 59 zł

Na początek opinia z Winicjatywy:

Recenzja Winicjatywy
„Bardzo dużo beczki, a do tego nuty roślinne Merlota są tak podbite, że wino pachnie sosnowym odświeżaczem powietrza. Naprawdę odstręczajacy zapach. W smaku sporo owocu (czarna porzeczka), przytłoczonego jednak beczką. Za trzy lata będzie lepiej? Nie sądzę. Niewarte swojej ceny 59 zł. ♥♥♡”

Teraz moja ocena:

Szczepy: Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon
W Apelacji Saint Emilion wina muszą zawierać minimum 60% Merlota, Cabernet Franc około 30%, Cabernet Sauvignon około 10%.
W tym winie pewnie
Piekny głeboko fioletowy kolor, w nosie przyjemnie łagodne jeżyny i czarna porzeczka. W ustach miękkie,łagodne, boduwa średnia. Owoc delikatny i eleganccki. Delikatne taniny i długa końcówka. Beczka nadaje miękkości, ale ładnie zbalansowana owocem. Owoce ciepłe, jakby rozgniecione, ale nie słodkie. Miłe i miękkie. Dominują nuty Merlota,co powoduje że szybciej dojrzewa i nadaje mu miękkości i aksamitności. Natomiast Cabernety dodają mu mocy i głębi. Wspaniałe wino za 59 zł.To wino jest już w pełni gotowe do picia.Pięknie by się komponowało z soczystym stekiem z polędwicy.Mniam, mniam.Gorąco polecam.
Dodatkowo odsyłam do opinii o roczniku 2007 w cenie 27Euro w Paryżu.
Hediard Paryż
Kolejna ocena, bardzo zgodna z moimi wrażeniami Best Buy Decanter
I kolejna Francja http://www.maisonduvinsaintemilion.com/
Rocznik 2011 za 17,35 Euro.
A w Lidlu 59 zł (14 Euro)!!!

Leave a Reply