Niespodzianka z Lidla, która dla mnie okazała się sensacją. To wino u producenta w Hiszpanii kosztuje 60% drożej!!

Dzisiaj próbowałem kolejne wino. Tym razem z Hiszpanii.No i trochę z wyższej półki, bo aż za 49 zł. ARAGONESAS Selection Especiall 100% Garnacha 2011 z Bodegas Aragonesas. z winorośli ponad 50-cio letnich. WYdajność z hektara wyjątkowo niska. Tylko 1 kg z winorośli!! Cena na stronie producenta w Hiszpanii to 16 Euro, co przy kursie 4,30 zł daje kwotę 69 zł. Jest dużo, dużo taniej, niż w Winnicy!!! To wino kosztowałoby minimum dwa razy drożej u innego importera, a smakuje jak wino za 150-300 zł. Jest warte każdej wydanej na nie złotówki. Piękne ciemne owoce, balsamiczne, mocno zbudowane, skoncentrowane, nowoczesne.I piękna długość. Jak to się mówi, w nosie”pachnie kasą”. Jeśli chcecie spróbować bardzo dobrej Hiszpanii, chociaż z mało znanego regionu Campo de Borja , to musicie koniecznie kupić to wino. Początkowa cena, 49 zł okazała się wyjątkową okazją!!!!
Odsyłam Was do strony na której są wypisane wszystkie nagrody tego wina z różnych roczników. Awards Aragonia
Ten rocznik otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia:92 Points Guía de Vinos Gourmets 2016
oraz Gold Medal at Bacchus 2015 (Spain)
Kupiłem to wino w ciemno patrząc tylko na szczep Garnacha, który uwielbiam. Zwłaszcza w takim wydaniu.Znam tą winnicę, ale nawet bym nie przypuszczał, że trafi na półki Lidla. Jeśli już to raczej Miełżyńskiego. No i super, że trafiło do Lidla, bo kosztuje”grosze”. Jeśli macie wolne 50 zł, biegnijcie do Lidla, i kupcie przynajmniej jedną butelkę.Dla amatorów dobrego wina polecam minimum 6 butelek.Rewelacja. Nie zawiedziecie się. . Po każdym nowym łyku, było coraz lepiej. Ta butelka zdecydowanie poprawi Wam humor w jesienny wieczór.

2 uwagi do wpisu “Niespodzianka z Lidla, która dla mnie okazała się sensacją. To wino u producenta w Hiszpanii kosztuje 60% drożej!!

Leave a Reply