La Coeta Amarone della Valpolicella Classico 2013

Corte Lenguin La Coeta Amarone della Valpolicella Classico 2013 w cenie 180 zł.

Angels Tears Sauvignon Blanc 2017 z RPA za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Szczepy: Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella.

Kolor głęboko rubinowy.

W nosie wyjątkowo owocowe i likierowe. 16% alkoholu to sporo, ale pomimo tego, że go nie ochłodziłem, nie poraża. Przede wszystkim suszone śliwki, jagody, czereśnie, trochę kawy i tytoniu.

W ustach mega konfiturowe i bardzo balsamiczne. Palone migdały, suszone śliwki, dojrzałe jagody. Miękkie, ciemne, ale nie czarna. Raczej czekoladowe niż popiołowe. Bardzo komercyjne. Cukru ma na pewno 7-8 gram, ale na razie mnie nie męczy. Może dlatego, że ma trochę kwasowości i sporo tanin w końcówce. Z tym że bardzo miękkich i ciepłych.

Postanowiłem jednak je nieco schłodzić, żeby dodać mu trochę elegancji. Mimo wszystko nie wydaje mi się przegotowane. Nawet mi się podoba. Ma sporo finezji jak na 16% alkoholu. Pije się bardzo dobrze.

Znalazłem ocenę Luca Maroni na 93 pkt. On lubi wina komercyjne, tzn. pijalne. Przy jego ocenie ponad 90 pkt można być pewnym, że wino będzie się doskonale piło. Są jego zagorzali przeciwnicy zwłaszcza wśród neofitów, którzy uważają, że przy winie powinno się „klęczeć”, ale ja uważam, że wino jest dla mnie, a nie ja dla wina. Ma sprawiać mi przede wszystkim przyjemność.

Do kupienia w sklepie Beczułka Amontilado w Warszawie.

Primitivo 2016 I Leoni di Puglia w cenie 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre.

Na zdrowie!!

Leave a Reply