Lidl-Alllini Trento Brut DOC

Allini Trento Brut DOC w cenie 34,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 79 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Oj dawno nie piłem dobrego wina musującego, więc poparłem pomysł żony na zakup wina musującego. Ponieważ nie było największego hitu Lidla, czyli Linderhof Jahrgang Sekt 2016 namówiłem ją na coś znacznie droższego, ale za to produkowanego metodą tradycyjną (szampańską) z Trentino.

Trentino to miejsce gdzie produkuje się najlepsze wina musujące Włoch. Piłem kilka razy Ferrari, które uważam za jedno z najlepszych win musujących.

Wobec tego cena 34,99 zł wydała mi się bardzo przystępna.

Szczepy: Chardonnay.

Kolor: błyszczący bladozłoty.

Bąbelki bardzo drobne i pięknie musują.

W I nosie to, co najbardziej lubię w winach musujących produkowanych metodą naturalną, czyli drożdże. Do tego słodkie pieczone jabłka. Wow, jak ja lubię ten zapach, aż ślinka cieknie.

W nosie wychodzi już mineralność (kredowo wapienne), owoc nie tak słodki czyli jabłka,  morele i zioła (majeranek, cedr) z odrobiną mandarynki i grejpfruta. Skórka chleba. Świeże, szczere i aromatyczne.

W ustach okrągłe, oleiste, wytrawne, ale sporo gęstego owocu. Jabłka, morele z nutami majeranku i cedru. Długie, wyraźny posmak drożdży, cukier pięknie zintegrowany z owocami. Świeże, kwasowość umiarkowana, miękkie i aksamitne. W końcówce minimalna goryczka.

Może tak wysoka ocena wynika z tego, że dawno nie piłem wina i do tego musującego? Niestety mogę wypić tylko kieliszek, ale było warto.

Borell Diehl Spatburgunder 2015 !! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply