Lidl-Antica Cascina Dolcetto d’Alba 2016

Antica Cascina Dolcetto d’Alba 2016 w cenie 17,99 zł.

Babylon's Peak Pinotage 2015 z RPA za 49 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

„Twórcą” tego wina jest  Enoitalia jeden z największych producentów wina we Włoszech. Produkuje „tylko” 88 mln butelek, jego obroty przekraczają 140 mln euro, w tym ponad 110 mln na eksport.

Szczepy: Dolcetto.

Kolor: średnio rubinowy.

W nosie czerwono czarne, śliwkowo lawendowo jagodowe. Nadspodziewanie dojrzałe owoce. Sporo kwiatów. Leciutko przypalone. Nuty migdałów.

W ustach ciemno i „słodko”. Nie w sensie cukru tylko w sensie dojrzałych owoców, jagód i jeżyn z odrobiną kawy. Po jakimś czasie jednak kwasowość daje o sobie znać i wychodzą nawet spore taniny. Nabiera pewnej szorstkości, staje się bardziej winne i zadziorne. Pojawiają się wiśnie. To jest różnica pomiędzy jednym łykiem a pięcioma łykami lub inaczej dwoma kieliszkami.

Dobra wersja Dolcetto d’Alba. Ciemna i miękka.

Polecam do wieprzowiny i marynowanych przekąsek.

Primitivo 2016 I Leoni di Puglia w cenie 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre, polecam.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Lidl-Antica Cascina Dolcetto d’Alba 2016

  1. Jak dla mnie słabe wino, kompletnie nie wyróżniające się niczym, po prostu nijakie. Ale myślę, że dla amatora bardzo akceptowalne, natomiast konesera win – to wino zawiedzie.

    1. Ja oceniam konkretne wino. Nie wiem, czym powinno się wyróżniać? Dobre wino za 18 zł. Żeby każde wino w cenie 18 zł było tak dobre, to byłoby wspaniale. Nie wiem co to znaczy koneser win? Ja na pewno nie jestem koneserem. Jestem zwykłym winopijcą. Koneser nie ma czego szukać w Lidlu czy Biedronce. Tam nie ma „koneserskich” win. Pozdrawiam.

  2. Znalazłem wreszcie to wino na półce „mojego” Lidla. Opis w pełni przystaje do tego co piłem.
    Początek trochę rozczarowuje ale z czasem jest coraz lepiej. Nie oceniaj po wyglądzie ale jak się jedzie. To ma tu sens. Nie jestem jednak koneserem i zostaję w Lidlu

Leave a Reply