Lidl-Barcelino Tinto 2015

Barcelino Tinto 2015 DO Catalunya w cenie 17,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 79 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Tym razem sięgnąłem po wino z Katalonii, lecz nie z najbardziej znanych apelacji, bo pewnie trudno byłoby znaleźć tak tanie wino w którymś ze znanych sub regionów.

Dlatego dla ponad 200 bodeg, które produkują wina jakościowe, a nie znalazły się w żadnej innej apelacji Katalonii utworzono apelacją ogólną DO Catalunya.

Szczepy: Garnacha, Tempranillo.

Kolor: intensywny rubinowy.

W nosie owocowo, jedwabnie i miękko. Jeżyny, truskawki, maliny, wiśnie. Nieco lukrecji i delikatnego dymu. Trochę wanilii i sporo pieprzu.

W ustach sporo owoców. Jeżyny, maliny, suszone śliwki z dodatkiem ziół i lukrecji. Wyraźna wanilia i czekolada. Balsamiczne, w końcówce przypomina nieco smak przypalonego kruchego ciasta. Długa przyjemna końcówka. Dobra kwasowość. Świeże i jedwabne.
Pije się bardzo fajnie. Nadaje się również do schabu, grillowanego mięsa i drobiu. Może ciut za „słodkie” do tłustego mięsa (np. kaczki, karczku, czy żeberek).

No i za tę jakość cena jest bardzo dobra. Chyba jednak lepiej pozostać przy winach za minimum 16-20 zł niż próbować schodzić poniżej 15 zł.

Borell Diehl Spatburgunder 2015 !! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Barcelino Tinto 2015

  1. Nos obiecuje więcej niż usta dostają. Aromaty nawet kuszące a w smaku początek nijaki dopiero po długim oczekiwaniu coś się dzieje, nawet miłego . Dla mnie to nuty balsamiczne nawet miłe.koszt -jakość akceptowalne. Cena o dziwo też się zgadza w moim Lidlu.

Leave a Reply