Lidl-Ca’ de’ Monaci Bianco Terre Siciliane

Ca’ de’ Monaci Bianco Terre Siciliane 2016 w cenie 14,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

Producent Contri Spumanti.

Szczepy: Inzolia?

Kolor: złoty.

W nosie trochę jabłka, kredy, melona, gruszki. Słodko miodowo ziołowo. Na szczęście zioła nie dominują, wiec jest przyjemnie.

W ustach podobnie. Lekki cukier resztkowy. Wydaje się starzone w drewnie.  I znowu nadspodziewanie owocowo ziołowe.Z tym że zioła nie gorzkie, tylko czyste świeże, zielone. Kolendra. Żółto i „słodko”. Minimalna goryczka w końcówce dodaje nieco finezji. Sporo ciała. Gęste.

Za 15 zł? Do tego włoskie białe wino z Sycylii? Nie ma świeżości i rześkości cataratto, dlatego stawiam na inzolia lub grillo.
Wydaje się nieco sztuczne, jakby powstało w laboratorium. Może to tylko moja podejrzliwość wynikająca z ceny?

Po napisaniu tej recenzji odkryłem, że to wino już oceniłem w październiku zeszłego roku. Nie zapoznałem się tamtą recenzją, aby się nią nie sugerować.

Okazuje się, że kolejny raz sprawiło mi niespodziankę.

Tylko wtedy kosztowało 11,99 zł. Albo mocno podrożało, albo wtedy było w jakiejś promocji.

Mam już tak dużo wpisów, dlatego czasem zdarzy mi się kupić wino powtórnie. Zwłaszcza gdy nie mam ze sobą telefonu i nie mam możliwości sprawdzić, czy już gościło na moim blogu.

Tak było i tym razem.

Odkryłem to dopiero po degustacji i zanotowaniu wrażeń w notesie. Wpadłem do Lidla w ostatniej chwili z zamiarem zakupu dwóch win na dwa kolejne wpisy. Ponieważ pierwszy wybór padł na biologicznego rieslinga w cenie 30 zł, postanowiłem kupić coś tańszego. Widząc cenę 14,99 zł, pomyślałem, że to pewnie jakiś chłam, bo w takiej cenie i do tego z Włoch to musi być słabe.

Poprzednio wydawało mi się, że to może być Grillo. Tym razem skłaniam się ku innemu szczepowi.

Biorąc pod uwagę cenę, jest bardzo dobre.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Lidl-Ca’ de’ Monaci Bianco Terre Siciliane

  1. Miałem kupić po pierwszej recenzji ale akurat u mnie nie było w sklepie. Potem zapomniałem . Ty zapomniałeś ,ze piłeś a ja zapomniałem że nie piłem. Teraz mam , o nosie nic nie powiem bo wróciłem akurat z pływania w chlorowanej wodzie i nos mi nie działa. Usta zgadzają się z opisem. Piłem już parę dużo droższych a nie miały tyle ciała i smaku co to.

Leave a Reply