Lidl-Cotes de Duras La Reserve De Combalet 2015-aromatyczny zwycięzca

Z najnowszej oferty Lidla Cotes de Duras La Reserve de Combalet 2015 za 17,99 zł jest najbardziej aromatycznym winem z Francji, jakie próbowałem na degustacji Lidla.

Ponieważ to wino jest już na półce od kilku dni, zakupiłem kolejną butelkę, aby skonfrontować moje wrażenia z degustacji z konsumpcją całej butelki.

Wino jest bardzo aromatyczne. W nosie i ustach dominuje grejpfrut, agrest, słodka brzoskwinia i ananas. Troche trawiaste. Brakuje mu pewnej finezji i kwasowości, którą uwielbiam w sauvignon blanc. Bo to nie jest sauvignon blanc. To kawał dobrego, treściwego wina. Kwasowość jest ok. Lekko mineralne.. I to wszystko tylko za 18,99 zł. Czegoż pragnąć więcej?

To wino nie załapało się na promocję weekendową, ponieważ dobrych win w ofercie Lidla jest aż nadmiar. Mogę jednak je polecić jako dobre białe wino.

W oczekiwaniu na kolejny rzut dobrych win dobrze wypełni pewną lukę.

Najnowszą ofertą Lidl zdominował w tej chwili rynek. Biedronka obecnie dla mnie prawie nie istnieje. Coś tam próbuje nadrobić Selekcją Premium, ale chyba nieudolnie. Przynajmniej dla mnie.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Cotes de Duras La Reserve De Combalet 2015-aromatyczny zwycięzca

Leave a Reply