Lidl-Domaine Martinelli Crozes-Hermitage 2015

Domaine Martinelli Crozes-Hermitage 2015 w cenie 39,99 zł.

Pinot Noir Reserva 2012 z Wachau za 59 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

To najdroższe (obok Franciacorty) wino w najnowszej ofercie Klasyka ma Smak.

Nie znalazłem tego wina na stronie producenta Cave des Clairmonts. Crozes-Hermitage to apelacja w dolinie Rodanu oparta przede wszystkim o szczep Syrah.

Kolor głęboko purpurowy.

W nosie jeżyny, czereśnie i dojrzałe wiśnie. Sporo porzeczki. Żywe i aromatyczne. Palona konfitura.

W ustach również sporo owoców. Nuty dymne, ciemne lekko wędzone. Długość ok. Kwasowość dobra  i wyraźne taniny. Jedwabne, jeszcze młode. Potrzebuje 2-3 lat, aby nabrało więcej miękkości. Ciała nie ma zbyt dużo. Jest subtelne i eleganckie.

Nie poleciłem go na weekend tylko ze względu na cenę i tego, że jest  dostępne tylko w „wybranych” sklepach. 40 zł to jest sporo. Lekka wersja Syrah z Rodanu. Mnie się bardzo podoba, bo wina „wyższej” klasy jako młode są prawie niepijalne. Tutaj mamy już wino prawie gotowe do picia. Młode, świeże. Dojrzewanie w beczce przez 12 miesięcy ładnie je wygładza.

Należy jednak pamiętać, że to jest Francja, a nie RPA czy Australia. Tutaj nie będzie wielkiej muskulatury. Jest świeżość, jest sporo owoców i elegancji. Brakuje tylko trochę czasu, aby zrobiło się miększe i „słodsze”.

To jedno z lepszych czerwonych win z dyskontów, jakie ostatnio piłem. Jest młode, zadziorne i jędrne. Po prostu dobre wino.

Coś na lato!! Riva dei Frati Prosecco DOC Treviso Brut za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre z plusem

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Domaine Martinelli Crozes-Hermitage 2015

Leave a Reply