Lidl-Lorinon Blanco Rioja 2016

Lorinon Blanco Rioja 2016 w cenie 39,99 zł.

W ofercie Lidla zagościły nowe wina, hiszpańskie i francuskie. Dwa z tych win otrzymałem do degustacji. Jak zwykle Lidl stanął na wysokości zadania i przesłał wina z górnej półki, których normalnie bym nie kupił. Po prostu pułap cenowy, zwłaszcza wina czerwonego jest dla mnie zbyt wysoki. To odwrotnie niż Biedronka, która wysyła wina po 15 zł, których zresztą normalnie również bym nie kupił, ale z innego powodu. W tak tanie wina po prostu nie wierzę i najczęściej nie mijam się z prawdą.

Zaczynam od wina białego z hiszpańskiej Riojy.

Szczepy: garnacha blanca, viura.

Kolor: bladozłoty.

W nosie bardzo aromatyczne i złożone. Róża i żółte owoce, kwiaty i delikatne nuty ziołowe. Waniliowo beczkowe, przy czym te nuty dodają mu trochę elegancji.

W ustach podobnie. Dominuje konfitura różana (niesłodka), do tego sporo ziół i mango. Odrobina miodu. Średnia budowa.

Piłem rok temu to wino w roczniku 2014 z oferty Viniteranio i o dziwo było nawet ciut tańsze!! To informacja dla tych, którzy uważają, że nie da się sprzedawać wina w cenie „dyskontowej”. Jak widać, niektórym się to udaje.

Wydaje mi się, że ten rocznik jest nawet lepszy. Jest więcej owoców tropikalnych i róży. Chociaż w końcówce jest minimalnie warzywne.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply