Lidl-Molnar Paulus Pinot Grigio 2015-fajne wino na "niedzielny obiad"

Molnar Paulus Pinot Grigio 2015 w cenie 17,99 zł pochodzi z regionu Mor

To wino bardzo mi smakowało podczas prasowej prezentacji oferty Lidla. Dlatego czekałem na nie z pewną niecierpliwością, zwłaszcza w ostatnim tygodniu, kiedy nie było żadnych nowości w Lidlu i Biedronce.

Pinot Grigio z Węgier? I to lepsze od wielu, wielu win z Wenecji Euganejskiej? Spokojnie mogłoby się zmierzyć z droższymi winami z Wenecji czy Alzacji. (Jednak Ezerjo od tego samego producenta trochę mnie rozczarowało, bo obiecywałem sobie po nim nawet więcej niż po tym Pinot Grigio).

Pinot Grigio  jest przeważnie najdroższym winem wśród białych szczepów w cenniku producentów z Wenecji Euganejskiej!! Tak dobrego Pinot Grigio w tak dobrej cenie  ja jeszcze nie spotkałem (może słabo szukałem?).

Nie jest to może wino wielkie, ale nadaje się idealnie do wieczornego relaksu przy kieliszku lekkiego wina.
W nosie i ustach słodkie zioła, białe kwiaty, dojrzały agrest i ananas. W ustach to samo, z tym że całość przykryta minimalnym cukrem resztkowym, co powoduje, że wino pije się doskonale. Dobra kwasowość, która nie powoduje w końcówce goryczki. Lekkie i świeże. Powinno smakować nawet tym którzy nie lubią win wytrawnych. Znakomicie pasuje do sushi i dorsza.

Nadaje się również do niedzielnego rodzinnego obiadu. Akceptacja czerwonego wina przez większość „rodziny” jest zawsze bardziej problematyczna. Wino białe jest bezpieczniejsze na taki obiad.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Molnar Paulus Pinot Grigio 2015-fajne wino na "niedzielny obiad"

Leave a Reply