Lidl-pojedynek szampanów

W Lidlu są obecnie dostępne dwa szampany. Champagne Comte de Brismand Brut Reserve w cenie 59,90 zł i Maxime Bellois Brut w cenie 79,90.

Ponieważ nie wiedziałem który z nich mogę Ci polecić postanowiłem kupić oba i porównać je w mini pojedynku. Maxime Bellois próbowałem na prezentacji świątecznej oferty Lidla w restauracji Platter by Karol Okrasa.

Jeżeli chodzi o musowanie to Maxime Bellois jest pod tym względem zdecydowanie lepszy. Bąbelki są żywsze i utrzymują się dłużej. Kolory obu są prawie identyczne.

Maxime Bellois- bardziej tostowy, delikatniejszy o cieńszej strukturze. Bardziej się pieni, ale brak mu minimalnie ciała. Dobra kwasowość. Świeży i rześki. Delikatna struktura, ale pije się przyjemnie. Drobne bąbelki, ładnie się pieni. Delikatnie jabłkowy  nutami  białych kwiatów i dojrzewania na osadzie. Wytrawny, ale w miarę elegancki. Prosty, świeży i rześki. Dobra długość i przyjemnie mineralne. Może dostarczyć dużo przyjemności.

Comte de Brismand Brut Reserve-przyzwoita pienistość. W nosie dużo owoców. Brzoskwinia, jabłko i mirabelka. Tostowy. Mocne nuty drożdżowe. Dobre ciało. Brakuje mi trochę świeżości i kwasowości. Mocno kremowy i tostowy, ale mniej finezyjny. Pije się bardzo przyjemnie. W końcówce leciutka goryczka. Bardziej owocowy, mniej kwasowy, dla mniej wyrobionego „winopijcy”. Bardziej okrągły i przypomina dobrą cavę. Trochę wulgarny i „prostacki”. Trochę brakuje tej typowej dla szampana mineralności i dużej kwasowości.

Jeżeli pijesz szampana często to polecam ci Maxime Bellois Brut. Jeśli pijesz szampana rzadko od wielkiego „dzwonu” to polecam Ci Comte de Brismand Brut Reserve.

Oba stanowią dużo lepszą alternatywę dla Prosecco i Cavy w cenie 50-60 zł!!

Natomiast, jeżeli chcesz kupić coś tańszego, to zdecydowanie polecam Lidl-Crémant d’Alsace Weiber Brut w cenie 27,99 zł. Jest bezkonkurencyjny!!

W Biedronce zdecydowanie Montanha Reserva Premium Meio-Seco za 17,99 zł.

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-pojedynek szampanów

Leave a Reply