Lidl-Sauvignon Blanc Marlborough Aerated Sparkling Wine New Zealand 2020

Lidl-Sauvignon Blanc Marlborough Aerated Sparkling Wine New Zealand 2020 w cenie 39,99 zł.

Pierwszy raz spotkałem w Lidlu wino gazowane z Nowej Zelandii. Tanie nie było, ale ma śmieszny plastikowy korek, jaki pierwszy raz spotkałem na winie musującym.

Producent Wineworks albo inaczej rozlewnia to jakaś gigantyczna fabryka świadcząca usługi dla wielu producentów i dystrybutorów.

Trochę mnie to zawiodło, chociaż czego ja się spodziewałem po wielkim dyskoncie? Jakoś mi się naiwnie wydawało, że tam takich fabryk jak w Europie nie ma. Jak widać, myliłem się. Tutaj dodatek różnych ulepszaczy jest wielce prawdopodobny.

Szczepy: Sauvignon Blanc

Kolor: bladozłoty

W nosie: zaskakuje nieczystym aromatem grejpfruta i zielonych szypułek z dodatkiem agrestu i owoców egzotycznych. Taka trochę mamałyga.

W ustach: jest bardziej sauvignon blanc z wyraźną goryczką w końcówce. Gazowanie dokładnie jak w napoju gazowanym. Czyli mocne i wielkie bąble. Sporo owocu, który zanika, zanim dojdziemy do końca i przechodzi w kwasowe taniny. Spora kwasowość, a właściwie gryząca końcówka. W przełyku palą siarczyny. Po kilku łykach już to mniej drażni. Nuty grejpfruta są wyraźniejsze. Do tego trochę owoców egzotycznych. Jest to jednak szukanie owoców na siłę, aby coś znaleźć. Jest długie i kwasowe.

Dla mnie kontrowersyjne.

Ze względu na to, że wino bazuje na renomie i popularności Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii, powinno się dobrze sprzedawać, ale mnie zawiodło. Boję się je pić ze względu na te siarczyny, że mnie uczuli.

Między słabiutko a przyzwoicie. Za dużo chemii.

Ocena: ♛♛+/7-słabiutko +

Leave a Reply