Lidl-Srebrna Góra-Polka 2016

Srebrna Góra-Polka 2016 nowa odsłona w cenie 34,99 zł.

Od jutra w Lidlu zagości nowa oferta KLASYKA ma SMAK, a w niej główną rolę odgrywa ponownie polskie wino Polka w trzech odmianach, białej, różowej i czerwonej.  Tym razem w roczniku 2016 i w nieco wyższej cenie, bo 34,99 zł. Przy czym kupując dwie butelki, cena jest taka sama jak rok temu, czyli 29,99 zł.

Na zaproszenie Lidla wraz z koleżankami i kolegami blogerami odwiedziłem winnicę Srebrna Góra w Krakowie, aby zapoznać się z miejscem, gdzie powstaje Polka. Odwiedziłem już bardzo wiele winnic i winiarni we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Niemczech itd. Uzbierało się tego z pewnością ponad setka. Dlatego trochę bez entuzjazmu podszedłem do „tematu”.

Niesłusznie!!

Wizyta była znakomitą okazją do poznania niezwykłego miejsca i ludzi obdarzonych wielką pasją. Pełen szacunek dla tego, czego dokonali właściciele winnicy Srebrna Góra wraz z zakonnikami z zakonu Kamedułów na krakowskich Bielanach. Pełen profesjonalizm, pasja i zaangażowanie. No i to, co najważniejsze miłość do wina! To jak o winnicy i produkcji wina opowiadał Michał Jaxa Kwiatkowski,  jeden z właścicieli Srebrnej Góry wciągało jak magnes. Natomiast drugi właściciel Michał Tyc odkrywał nam niektóre tajemnice związane z organizacją winnicy i pracy nad projektem. Obaj dali nam bardzo dużą dawkę wiedzy na temat projektowania i organizacji winnicy.

Znowu dowiedziałem się kilku nowych rzeczy na temat produkcji wina.

Znam to miejsce od kilkudziesięciu lat jako jedno z najbardziej widokowych w okolicach Lasku Wolskiego, ulubionego miejsca krakowian. Wielokrotnie mierzyłem się z podjazdem wzdłuż, którego rozpościerają się winnice Srebrnej Góry. Powracając do tego miejsca po wielu latach, odbyłem małą podróż sentymentalną.

Dzisiaj nie zajmuję się recenzją win, bo na to przyjdzie czas za kilka dni, ale zachęcam do odwiedzenia Lidla i zakupu tych wyjątkowych win już teraz i wyrobienia sobie własnego zdania jeszcze zanim przeczytasz jedną z licznych recenzji, jakie za chwilę się ukażą.

Jestem pod wielkim wrażeniem  tego przedsięwzięcia, pasji jego twórców. Znajomości tematu i wielkiej odwagi, aby zaryzykować w produkcję wina. Na szczęście są na najlepszej drodze, aby odnieść wielki sukces. Czego im szczerze życzę.

Miejsce jest bajeczne, wina są bardzo dobre!! Brawo!!

Na zdrowie!!

6 uwag do wpisu “Lidl-Srebrna Góra-Polka 2016

 1. Panie Majer ile panu płacą za pisanie tak pochlebnych opini?
  Coraz wiecej reklamy a nie profesjonalniej oceny jakosci do ceny,
  jest pan juz dziatkiem czas plewienie grzadki a nie zwiedzanie winnic.

 2. Czy nie przesadza Pan z tą ” wyjątkowością ” ? ; no chyba ,że w negatywnym sensie.

  Pierwszy i jedyny , jak do tej pory, raz dałem się skusić na czerwone wino z Polski i już wiele miesięcy temu kupiłem Polkę 2015.
  Jakoś się zawieruszyła i dopiero na pocz. tego lata otworzyłem butelkę.
  Już nos nie wróżył nic dobrego a po pierwszym łyku nie dało się tego pić .
  Nie przypominam sobie czy kiedykolwiek piłem coś gorszego .
  Nie prowadzę notatek więc nie mogę przytoczyć nic bardziej konkretnego ale ,że było nie dobre to do dziś pamiętam.

  Póki co , jak dla mnie , nigdy więcej Polki i nigdy więcej polskiego czerwonego.

  Nie wiem czy to tylko wina tej jednej butelki ale po negatywnych doświadczeniach z bielą od ” Dziedzic” gdy po 1. butelce z kwasowością lotną spróbowałem innej i też z kwasem więc nie będę ponownie próbował.

  1. Dziękuję za komentarz. Wyjątkowe jest miejsce i ten projekt. Wina są dobre. Białe bardzo dobre. Czerwone w roczniku 2016 dużo mniej kwasowe niż 2015. Dużo łagodniejsze. Z tego co sobie przypominam to polecałem białą Polkę 2015, a nie czerwoną.
   Oto fragment mojej recenzji czerwonej Polki 2015

   Natomiast czerwona Polka w nosie przypinała mi austriackie Blaufrankich pomieszane z Zweigeltem, aromatyczne z dużą kwasowością. Aromatyczne, ale zbyt kwasowe i za młode. Jeszcze niestabilne. W smaku mnie rozczarowało, bo aromat obiecywał coś ciekawszego. Rocznik 2014 był w nosie łagodniejszy, dojrzałe słodkie czerwone owoce, ale dla mnie za dużo suchych tanin. Wino nie jest złe, mnie nie zachwyciło, ale i nie rozczarowało. Tego mniej więcej się spodziewałem. Możesz spróbować tego wina, bo będziesz miał pojęcie o polskim czerwonym winie.

 3. Nie znam się na winach, wiem tylko czy mi smakuje czy nie. Czerwona Polka wyjątkowo mi smakowała. Muszę spróbować inne.

Leave a Reply