Lidl-Srebrna Góra Wino Świętomarcińskie Czerwone 2019

Poznaj mój Klub Wina

Postanowiłem opublikować stare szkice, których wcześniej nie umieściłem. Wina otrzymałem od Lidl Polska. Były bardzo słabe i nie chciałem wtedy ich umieszczać. W tej chwili wróciłem do kilku szkiców.

Srebrna Góra Wino Świętomarcińskie Czerwone 2019 w cenie 34,99 zł. (29,99 zł.)

Szczepy: Cuvee.

Kolor: rubinowy z granatowym akcentem.

W nosie gotowane powidła śliwkowo jagodowe z nutami dymu (wędzenia). Sporo cukru resztkowego. Coś z pogranicza półwytrawności czy nawet półsłodkości. Kiszonka z acetonem. Niestety aromat straszny.

W ustach kwaśne wiśnie kąpane w lekkim cukrze. Z tym że do tego końcówka bardzo goryczkowa. Aż mnie wykrzywiło. Do tego znowu sporo siarczynów. Aż gryzie.

Niestety nie da się tego pić. Białe wino Świętomarcińskie było słabe, ale i tak bardziej pijalne od tego. Tutaj ocieramy się o beznadzieję.

To wino przy litrowych Landwein z Austrii za kilka euro nie ma żadnych lotów. Mega rozczarowanie. Rozumiem kwasowość, ale coś takiego?

Ocena: ♛/7-beznadzieja

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Srebrna Góra Wino Świętomarcińskie Czerwone 2019

  1. tego wina nie piłem i nie zamierzam, póki co pić też żadnego polskiego wina czerwonego; gdy , bodajże 2 lata temu , dałem się skusić czerwoną Polką w Lidlu , która okazała się zarówno nie pijalna jak i najgorszym winem jakie kiedykolwiek piłem /kupiłem ,pomyślałem, że polska czerwień nie dla mnie ; zastanawia mnie tylko jak , mieniący się , rzekomo, najważniejszym portalem o winie tak mocno lansuje te wina ?

Leave a Reply