Lidl-Terre de Vignerons IGP Atlantique Cabernet Sauvignon Belles Rives 2015

Terre de Vignerons IGP Atlantique Cabernet Sauvignon Belles Rives 2015 (19,99 zł), bo o tym winie mówię, spodobało mi się na degustacji prasowej. Dlatego ucieszyłem się, że wreszcie zawitało na półkę Lidla. Jednak tym razem przy degustacji całej butelki to wino straciło trochę walorów. Wydaje mi się trochę zbyt sztuczne. Przez dominującą słodką wanilię. Jest jej po prostu zbyt dużo. To trąci sztucznością.

W nosie dużo wanilii i kawy. Do tego czarna porzeczka i toffi. W ustach znowu słodka wanilia, czarna porzeczka i kawa. Wyjątkowo łagodne i miękkie. Kremowe. Myślałem, aby polecić to wino na weekend, ale do pełnego szczęścia brakuje mi charakteru, no i zbyt dużo tej słodkiej wanilii.

Nie sądzę, aby pochodziła z beczki, co najwyżej z klepek drewnianych. Chyba że to jakaś beczka, której nie znam (ani francuska, ani amerykańska). Beczki węgierskie stają się coraz popularniejsze. Bo jest wanilia, a nie „ma beczki”. Długość jest ok. To wino dosyć uniwersalne, bo nie ma tanin. Pasuje do pizzy, tajskiej kuchni i lekkich potraw mięsnych.

„Komercyjne”codzienne wino. Nie dostarcza fajerwerków, ale pije się lekko i przyjemnie.

Może nawet zbyt przyjemnie. Moja żona była zachwycona!!

Na zdrowie!!

Dziękuję za wypełnienie ankiety!!

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Terre de Vignerons IGP Atlantique Cabernet Sauvignon Belles Rives 2015

Leave a Reply