Lidl-Thummerer Bokreta Egri Cuvee 2017

Thummerer Bokreta Egri Cuvee  2017 w cenie 17,99 zł.

Degustację win z najnowszej oferty Lidla zaczynam od wina białego, bo dopiero dzisiaj kupiłem kilka win, a czerwone, zwłaszcza dojrzewające w beczce, powinny poczekać przynajmniej do jutra.

To wino z podstawowego katalogu tego producenta, a nie „stworzone” dla dyskontu. Próbowałem je na degustacji, która odbyła się na początku marca w Warszawie. Kilka win było bardzo fajnych, ale tego wina nie pamiętam. Przy czym cena w cenniku była taka, że nijak nie mógłbym zrobić z niej promocyjnej ceny 14,99, która obowiązywała przy zakupie dwóch butelek do 14 maja.  Cena 25-30 zł byłaby „dobrą” ceną u innego importera.

Szczepy: királyleányka, muscat ottonel.

Kolor: bladozłoty.

W nosie na początku kwiatowo brzoskwiniowo miodowe. Trochę zielonej trawy przełamującej słodycz lekką goryczką. Po jakimś czasie słodycz się ulatnia i  wychodzą aromaty siarkowo selerowe.

W ustach sporo alkoholu. Dominuje seler, grejpfrut i alkohol. Długie jest, ale końcówka jest alkoholowa i gorzka. Nieco drażniąca kwasowość i jest zbyt dużo akcentów siarkowo zielonych.

Nieco lepiej niż słabiutko, ale przy tej cenie może udawać wino przyzwoite.
W sklepie internetowym Frisco kosztuje 25,99 zł. Gdybym je kupił w tej cenie, to byłbym zły.

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Lidl-Thummerer Bokreta Egri Cuvee 2017

  1. Początek , brak, trochę trzeba poczekać, jest trochę zielono , trochę owocowo na żółto, alkoholu jakoś akurat mało , schłodzone niezłe. Córka zrobiła szprycera i też wyszło dobrze. Kupiłem za 15 zł a warte więcej. Sorry za komentarz ale wyszło inaczej.

Leave a Reply