Lidl-Toast Majowy

Nowa gazetka Toast Majowy dostępna w Lidlu od 23 kwietnia.

Ja znalazłem tę gazetkę kilka dni temu, bo po długim czasie postanowiłem znowu zaglądnąć na półki Lidla.

Znalazłem nawet kilka ciekawych win, ale kiedy wpadła mi w ręce ta gazetka, postanowiłem najpierw się z nią zapoznać a dopiero potem zrobić jakieś zakupy.

Muszę powiedzieć, że tym razem jest kilka ciekawych win, które chciałbym spróbować.

Przede wszystkim Crianza Carles 2014 z Prioratu w cenie 22,99 zł. Niestety tego wina jeszcze nie znalazłem na półce. Ten rocznik otrzymał w Decanter 89 pkt co przy tej cenie i do tego z Prioratu, jednego z najdroższych regionów, jest wynikiem doskonałym.

Potem Rioja Reserva Auntentica 2013 z Pagos del Rey. Winnicy z wielkiej grupy Félix Solís Avantis S.A., co nie wróży najlepiej jakości, ale za 29,99 zł Rioja w rezerwie? Warto zaryzykować.

Chateau Chatagnau AOP w cenie 17,99 zł. Z ciekawości, bo już kilka Bordeaux z Lidla mi smakowało.

Torrito del Falco Sagrantino di Montefalco 2012 w cenie 39,99 zł. Tutaj w grę wchodzą już poważniejsze pieniądze to i oczekiwania poważniejsze. Dotychczas rzadko miałem okazję próbować Montefalco.

Z win białych Thummerer Bokreta Cuvee w cenie 17,99 zł. Niedawno na degustacji win węgierskich miałem okazję spróbowania win od tego producenta i były OK.

Wekler Pecsi Pinot Blanc w cenie 24,99 zł to kolejne wino z Węgier do zaryzykowania i spróbowania.

Verdejo Visigodo w cenie 27,99 zł chyba sobie odpuszczę, bo ostatnio Verdejo mi już mniej smakuje, od kiedy porównałem je do Gruner Veltlienra który u mnie króluje. Chociaż nadal może jednym z ulubionych win Polaków na lato. Mnie jednak nie przekonuje do ryzyka.

Jurancon Vert Galant w cenie 29,99 zł. To słodkie wino pochodzi z regionu, który mnie najbardziej zaskoczył, jeśli chodzi o wina białe. Właściwie to próbowałem win od topowego producenta i jeszcze nigdy żadne wino białe mnie tak nie zachwyciło, jak wytrawne wina z Jurancon. Również topowe wina słodkie były powalające. Dlatego muszę spróbować przedstawiciela tej apelacji. Niestety tutaj tylko w  wersji słodkiej, ale w końcu z tego ona słynie.

Albarino Ceo z Rias Baixas w cenie 24,99 zł może być bardzo przyzwoitym winem, wiec ryzyka dużego chyba nie ma.

Sylvaer Alto Adige może być również ciekawym winem. Mineralnym i ascetycznym, idealnym kompanem do szparagów.

Na końcu muszę wymienić Tokaj Furmint Amethyst w cenie 19,99 zł z Chateau Dereszla, który znalazł się na okładce gazetki i został oznaczony jako HIT LIDLA.

Trzeba udać się do Lidla na zakupu.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Lidl-Toast Majowy

 1. U mnie w Lidlu Crianza Carles 2014 z Prioratu w cenie 22,99 w akcji dwie w cenie 19 zł. Już mam i spróbuję dziś.

 2. No i … jak wrażenia z degustacji crianzy? Cisza nie wróży dobrze 😉

  Fajnie, że wziąłeś się za najnowszą ofertę z tego sklepu. Pozostali, blogerzy (z małymi wyjątkami), jak zwykle, czekają na ewentualną reckę popularnego portalu żeby dopasować się z oceną i opisem.

  1. Leży na stojaku i czeka na swoją kolej. Razem z Rioją Pagos del Rey Autentica Reserva. Pierwsza recenzja w poniedziałek. Jeszcze dzisiaj albo jutro degustacja. Pozdrawiam.

   1. Odleżana pewnie będzie co najmniej o 1 „koronę” in „+”. Zatem czekamy z niecierpliwością 🙂

    zdrówka 🙂

Leave a Reply