Lidl-Tokaji Fortidas Hetszolo 2003

Ten wpis miał ukazać się wczoraj, ale ubiegłą noc spędziłem w winnicy w Marche (Włochy), gdzie niestety nie miałem dostępu do internetu. Dlatego pierwszy raz od wielu, wielu dni zabrakło mojego wpisu.

W Lidlu kolejny Tokaj. Tym razem Tokaji Fortidas Hetszolo 2003 w cenie 29, 99 zł.

Ponownie mamy wino słodkie, czyli wino dla całej rodziny. Od prababci do wnuczki (>18 lat).

To wino spodobało mi się bardzo podczas prezentacji jesiennej oferty Lidla. Smakowało mi dużo bardziej niż Tokaji Aszu 5 puttonyos Dereszla 2009. Pomimo tego, że wino jest słodkie, dzięki dużej ilości beczki, która równoważy słodycz, smakuje bardziej jak półsłodkie. W nosie tytoń, suszone owoce i włoski orzech. Rodzynki i suszone figi. Bardzo dobra kwasowość. Dodaje mu lekkości i świeżości. Rzadko się zdarza, aby wino słodkie mnie tak bardzo zachwyciło! Długie. Z przyjemnym kwasowym (cytrusowym) posmakiem.

Za 29,99 zł wyjątkowe wino. Zachwyci i tych, którzy znają się na winach, jak i tych, którzy wino piją tylko od święta i najlepiej jak to jest mołdawski Kagor.

Czyli wino uniwersalne. Polecam!!

Na zdrowie!!

 

 

3 uwagi do wpisu “Lidl-Tokaji Fortidas Hetszolo 2003

  1. W.Bońkowski,03.10.2016,winicjatywa,lidl-kolekcja win 2016,tokaj forditas 2003-cytat „smakuje jakąś sztuczną zieloną taniną,owocu jest tu bardzo mało i przyjemności też.Niewarte swojej ceny 29.99.” Rozumiem,że jest subiektywizm oceny,ale że aż taka różnica!!! pozdrawiam-jurek

    1. Nierzadko różnimy się diametralnie. To co mnie zaskakuje, to nasza zgodność odnośnie win premium, a duża rozbieżność przy winach z dyskontów. Widocznie tak musi być. Pozdrawiam

Leave a Reply