Lidl-Tokaji Sparkling Brut

Lidl-Tokaji Sparkling Brut w cenie 17,99 zł.

Nareszcie w Lidlu pojawiły się nowe wina, w tym wino musujące, które idzie na „pierwszy ogień”. Jak widzę nowe wino musujące, to aż mi się oczy świecą, bo te wina lubię najbardziej. To nie znaczy, że muszą być z Lidla, bo tutaj spotykamy raczej ich tańszą wersję, ale kilka mi już bardzo smakowało.

Na razie dochodzi do odpowiedniej temperatury w zamrażarce.

Szczep: furmint.

Kolor: słomkowy.

W nosie dominuje zapach winogron. Do tego deko mango, gruszki, mandarynki.

W ustach owocowe z leciutką goryczką w końcówce. Smakuje sokiem winogronowym, do tego trochę pomarańczy i melona.  Leciutko miodowe. Kwasek cytrynowy wyziera spod wyraźnego cukru resztkowego. Brakuje mi finezji i kwasowości. Pije się OK, ale niestety mam wrażenie sztuczności.

Nie wiem, do czego je pić, bo do jedzenia brakuje kwasowości. Na taras brakuje mu świeżości.

Dużo lepszym winem musującym było tańsze, bo za 11,99 zł Allini Pignoletto Reno DOC. Obok na półce widziałem Garamvari Vincent Optimum Brut. Droższe, ale lepsze o pięć długości.

Na tym winie się zawiodłem. Stała się rzecz niesłychana, bo w dwie osoby wypiliśmy tylko pół butelki. Więcej nie daliśmy rady, a to zdarza się nam bardzo rzadko, zwłaszcza przy winie musującym.

Na zdrowie!!

3 uwagi do wpisu “Lidl-Tokaji Sparkling Brut

  1. czy może zakupił Pan muskat od Bardosa?..Moim zdaniem jest to najlepszy rocznik z trzech nam zaprezentowanych. Szczep nie należy do moich ulubionych ale ten rocznik jest wyśmienity a do tego cena.

    1. Niestety, jeszcze tego wina nie widziałem. Może dzisiaj jeszcze zaglądnę do Lidla na zakupy.

Leave a Reply