Lidl-Vega Eslora Tempranillo 2016

Vega Eslora Tempranillo 2016 Vino de la Tierra de Castilla Bodegas Isidro Milagro w cenie 8,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Jeszcze tak taniego wina w Lidlu chyba nie kupowałem. Kupując sporo czerwonych nowości w Lidlu, wpadło mi w oko i to wino. Czy warto sięgać aż po tak tanie wina w dyskoncie?

Szczepy: Tempranillo.

Kolor: mało intensywny, rubinowy.

W nosie alkohol i trochę owoców. Jak na Tempranillo to trochę zbyt „czerwono” i „zielono”. Nieco ugotowane śliwki i wiśnie ze sporym dodatkiem szypułek i liści porzeczki. Aromat likieru śliwkowego z dodatkiem dymu. Trochę pieprzu i wody. Jak na Hiszpanię to nawet sporo wody, ale jeszcze akceptowalne.

W ustach palona śliwka z pieprzem i sporą ilością garbników. Szorstkie i nieco kwasowe. W końcówce sporo goryczki. Nawet więcej niż sporo, zdecydowanie za dużo.

Oczywiście jak za 9 zł to nawet sporo tego wina, ale brakuje mu harmonii i właściwie wszystkiego.

Szkoda kasy. Nie jest tak złe, jak Pierre Fontaine Minervois 2016, ale nadal słabiutko.

Nie polecam.

Borell Diehl Spatburgunder 2015 !! Tylko w Klubie DDW

Ocena: ♛♛/7-słabiutko

Na zdrowie!!

7 uwag do wpisu “Lidl-Vega Eslora Tempranillo 2016

  1. Mam pytanie. Jaka może być wartość tego wina po odliczeniu akcyzy, banderoli, transportu, kosztów administracynych i ewentualnej marży sieci handlowej? Chodzi mi o szacunkową, podstawową wartość wina za którą jest sprzedawana przez producenta.

  2. Mnie wychodzi po odliczeniu WATu oraz innych kosztów cena zakupu poniżej 0,75 euro. Zastanawiam się, jak w takim razie w podobnej cenie opłaca się producentowi sadzić i zbierać winogrona, produkować wino, by później je zabutelkować do sprzedaży? Pozdrawiam

    1. To wino kosztowałoby w monopolowym pomiędzy 20-30 zł. Nawet jeżeli marża producenta wynosi 25 centów, to razy 10 mln robi już jakąś kwotę, a takie wina sprzedają się ogromnych ilościach. Pozdrawiam.

Leave a Reply