Lidl-Wina z Rumunii i Bułgarii

Wina z Rumunii i Bułgarii to najnowsza oferta jaka zagościła na półkach Lidla.

Obowiązuje od 23 lipca a jej premiera prasowa miała miejsce w czwartek 26 lipca. Niestety nie udało mi się dotrzeć na tę prezentacją, stąd wina do zakupu muszę wybierać według własnego przeczucia.

W katalogu dostępnym w sklepach zaprezentowanych jest 20 win. I to nie wina po 10 zł, ale 14 z nich jest w cenie powyżej 20 zł,  w tym 8 w cenie 29,99 zł lub wyższej!! Te osiem win pochodzi z Rumunii, a więc to jednak Rumunia ma stanowić o atrakcyjności tek oferty. No, no może być ciekawie.

Z powyższego wynika, że mamy do czynienia z ofertą premium jak na standardy dyskontów. Ta oferta podoba mi się o niebo bardziej niż tanizny z jakimi zaprezentowała się Biedronka w ofercie Wakacyjna lekkość smaku.

Drażni mnie nieco, że nie ma podanych roczników poszczególnych win. Nie wiem z czego to wynika, ale rocznik jest ważny.

Przeczytałem słowo wstępne napisane przez sommeliera Michała Jancika, którego podziwiam za mozolne przybliżanie nam świata win.
Nie znam właściwie w ogóle win z Bułgarii i Rumunii. Wiele lat temu próbowałem bardzo dobrych win a Bułgarii, ale ceny były tak wysokie jak na rodzime wina dzisiaj Jak widać dobre wina z Bałkanów nadal są droższe od win ze starego świata, ale może dzięki redukcji wydajności z hektara i poprawie kultury uprawy w ostatnich latach mamy do czynienia z ciekawą ofertą?

W wersji internetowej winnicalidla.pl oferowanych jest jeszcze więcej win z tych krajów, a więc będzie z czego wybierać. Zastanawiam się, czy konsument zaakceptuje Bułgarskie wino po 20, 30 czy Rumuńskie za 59,99 zł?

Które wina mnie najbardziej ciekawią?

Tytułowe białe wino z Rumunii Faetasca Alba Ville Matamorfois. Niestety w cenie 22,99 zł , bo nie kupię dwóch butelek.

Rumuńskie Promessa White, Dealu Mare w cenie 29,99 zł.

Jeszcze nie wiem czy na coś droższego z Rumunii się zdecyduję. 39,99 zł to już ciut za dużo dla mnie.

Melnik Nobile Rose z Bułgarii w cenie 24,99 zł już kupiłem i czeka na test.

Przy tej temperaturze zakup win czerwonych na razie nie wchodzi w rachubę. Może zdecyduję się na coś jak już zelżą upały.

W jakimś stopniu z ciekawości trochę tych win zejdzie. Ja się na nie nie zdecyduję, bo to nie moja półka (dyskontowa).

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Lidl-Wina z Rumunii i Bułgarii

  1. A może poleciłby Pan jakie wina (z Lidla) warto zakupić na wesele? Tak żeby zadowolić zarówno miłośników wina wytrawnego, jak i słodkiego.

    1. Wydaje mi się to mało prawdopodobne, aby zadowolić tym samym winem osoby lubiące wytrawne i słodkie. Proponuję zakupić dla jednych wina wytrawne a dla drugich słodkie. Słodkie białe, a wytrawne czerwone, jak i białe. Nie dalej jak wczoraj poleciłem następujące wina: Biedronka-Faunus Primitivo di Manduria półwytrawne czerwone, Lidl-Adega de Vila Real Premium Douro 2016 półwytrawne białe, Lidl-Les Tarendelles Coteaux du Layon 2016 białe półsłodkie, Lidl-Le Heron Gros Manseng 2016 białe półsłodkie, Biedronka-Cava Chic Seco musujące półsłodkie, Biedronka-Cava Pata Negra Semi-Seco teraz jest nowy rocznik, musujące lekko słodkie. Może Pani ewentualnie wejść na mój blog i wpisać szukaną frazę w wyszukiwarce i przeglądnąć wpisy i wyszukać wina, które mają najlepsze oceny, a są obecnie dostępne w Lidlu czy Biedronce. Sam sprzedaję wina na wesele z Austrii w cenie 30 zł za litr zarówno białe, jak i czerwone. Tak dobrych win pod tym kątem w dyskontach nie znalazłem, ale to zawsze jest kwestia uznaniowa. Ja nie znam lepszych tanich win jak z Austrii. Tanich tzn. nie za 15 zł, bo znowu tak tanich nie ma. Zawsze jest coś za coś. Albo cena, albo jakość. Wina austriackie to najlepiej godzą. Pozdrawiam.

Leave a Reply