Lidl-Wino na Wigilię-Gewürztraminer Ernest Wein 2015

Gewürztraminer Ernest Wein 2015 półsłodkie wino z Alzacji w cenie 29,99 zł w Lidlu jest winem, które chciałbym Ci polecić jako kompana do wigilijnej wieczerzy.

Próbując je pierwszy raz  na prezentacji Świątecznej oferty Lidla, od razu pomyślałem, że będzie nadawało się idealnie na wigilijny stół. Zarówno do bigosu, jak i do smażonego karpia. Pomimo napisu na kontretykiecie półsłodkie, w smaku jest raczej półwytrawne. To dobrze, bo dzięki temu jest bardziej uniwersalne.

W kieliszku śliczny złocisty kolor. Bardzo oleiste. W nosie i ustach delikatna róża, miód, suszone morele i renklody. Delikatna kwasowość i mineralność.

Mnie to wino bardzo smakuje, bo jest delikatnie mineralne i subtelne. „Różaność” jest idealna. Nie lubię Traminerów zbyt „perfumiasych”.  Wolę wino niż „perfumy”. To wino bardzo uniwersalne i nadaje się do wielu wigilijnych potraw. Pierogów z kapustą, grochu z kapustą, bigosu z grzybami, barszczu z uszkami, nawet do kutii. Wino dla każdego. Dla cioci, mamusi, babci, taty i dziadka. Delikatnie słodkie zastąpi z nawiązką wigilijny kompot. Nie zawadzi mieć w zapasie kilka butelek.

Oprócz tego Traminera polecam jeszcze na Wigilijny stół najlepsze wino białe w Lidlu Mega Hit -Dubicz FRIZ Harslevelu 2008które można jeszcze znaleźć w niektórych sklepach.

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Lidl-Wino na Wigilię-Gewürztraminer Ernest Wein 2015

Leave a Reply