Linderhof Jahrgangssekt – największy hit Lidla?

Linderhof Jahrgangssekt Trocken 2014  -największy hit Lidla?

Dla mnie tak. I jest w Lidlu w stałej ofercie.

Wypiłem już tego Sekta wiele butelek, a moi znajomi jeszcze więcej!!

Poleciłem go wielu osobom i każdy był zaskoczony jakością tego Sekta w takiej niskiej cenie. Nikt się takiej jakości nie spodziewał się po tym winie. Ja sięgnąłem po to wino w październiku. Uderzyło mnie to, co było napisane na etykiecie. Rocznikowy Sekt? W takiej cenie? Importowałem „kilka” „sektów” z Niemiec i cena u producenta jest w granicach 4 Euro. Do tego akcyza, transport i polski VAT 23%! I to wszystko za 9,99 zł? Musiałem tego wina spróbować, zwłaszcza że jestem wielkim fanem „ musów”. Byłem bardzo zaskoczony jego jakością. Świeże, owocowe, trochę czuć drożdże, co dla mnie jest dodatkowym plusem. Po prostu w tej cenie wino jest wyjątkowo dobre.

Bardzo polecam Wam to wino!!! Nie przepłacajcie w winotekach, bo tam za 20-25 zł wino musujące nie będzie lepsze. Jakieś rozwodnione Prosecco?

Jeśli już Prosecco, to także w Lidlu albo w Biedronce. Tutaj ceny oscylują wokół 15-19 zł.

Przypuszczam, że ten producent należy do Lidla, bo cena jest abstrakcyjnie niska. Jest u nich w stałej ofercie, także w Niemczech i widzę jak znika z półek.

Odwiedziłem także stronę niemieckiego Lidla i tam opinie o tym winie są nawet bardziej entuzjastyczne niż moja. Ja mu dałem trzy gwiazdki na VIVINO ale uczciwe, za jakoścć. Biorąc jednak pod uwagę cenę, powinienem dać mu pięć gwiazdek.

Kiedy chcesz napić się taniego wina musującego, to nic lepszego w tej cenie nie znalazłem. Są bardzo dobre Prosecco w Biedronce, czy w Lidlu, ale cena 15-19 zł jest znacznie wyższa niż 9,99 zł.

Nie kupiłbym wina musującego za 25 zł w winotece, bo jego jakość na pewno nie jest wyższa niż tego Sekta. Jeśli miałbym kupić wino musujące w winotece, to tylko coś wyjątkowego. Niekoniecznie szampana, bo w Lidlu były szampany po 59 zł. Bardzo przyzwoite. Kupowanie „byle jakiego” szampana za 100-120 zł mija się z celem. Jego jakość jest porównywalna z tym za 59 zł w Lidlu.

Idealne wino na imprezy. Zwłaszcza na wesela. Wchodzi do głowy szybko i trzyma na tym samym poziomie długi czas. Przy tym nadaje się prawie do każdego menu. Od aperitifu poczynając , przechodząc przez przystawkę, zupę i danie główne, a na deserze kończąc.

5 uwag do wpisu “Linderhof Jahrgangssekt – największy hit Lidla?

Leave a Reply