Mega Hit z Lidla-Dubicz FRIZ Harslevelu 2008

W ten weekend w Lidlu wysyp prawdziwych rewelacji. Wczoraj kupiłem  Dubicz Matrai Harslevelu FRIZ 2008 z regionu Matra w cenie 24,99zł.

To wino zachwyciło mnie już podczas prezentacji jesiennej oferty Lidla i nie ukrywam, że czekałem z utęsknieniem na 3 listopada, kiedy miało ono wreszcie trafić na półki Lidla.

Nie piłem chyba nigdy wina z tego regionu i wczoraj byłem w „niebie”. Co innego degustacja kolejnego 16 wina na prezentacji, a co innego wypicie kilku kieliszków w domu z przyjaciółmi. Nie da się tego porównać.

W tym winie zachwyciłem się wszystkim. Najpierw pięknym złotym kolorem, potem wspaniałym tokajskim nosem „aszu”, a na końcu „wytrawnym” smakiem. Ten smak był w pewnej kontrze do bardzo słodkiego aromatu. To mnie zachwyciło. Długie leżakowanie w beczce spowodowało, że słodycz została przykryta orzechem włoskim. Aromat i smak złożony ziołowo-miodowy z nutami suszonych moreli, rodzynek i ananasa. Pomimo tego, że jest bardzo dużo beczki, to jest ona wyjątkowo delikatna i subtelna. Wino bogate, wielowarstwowe o dużej koncentracji. Oczywiście to nie jest wino wytrawne, bo czuć wyraźnie cukier resztkowy, ale doskonała kwasowość go równoważy. I to wszystko za 24,99zł!! Nie do wiary. Nie jestem zaskoczony faktem, że otrzymało na targach Enoexpo w Krakowie złoty medal w kategorii „wina białe wytrawne i półwytrawne 30-70 PLN”.

Dla tego wina zabrakło chyba kategorii cenowej, bo kosztuje tylko 24,99 zł. Tego wina musisz koniecznie spróbować.

Na zdrowie!!

10 uwag do wpisu “Mega Hit z Lidla-Dubicz FRIZ Harslevelu 2008

      1. Byłem na Winicjatywie link jest moze zatem nie idźmy droga polityki. Różnijmy sie ale pieknie jak powiedział klasyk. Troche ostatnio było uszczypliwości. Spierajmy sie na argumenty, smaki, doznania. Wino jest takie piękne i subtelne nie zaśmiecajmy go!

Leave a Reply