Nowe wyższe ceny wina w Lidlu

 

Ostatnio odwiedziłem Lidla i znalazłem nowy rocznik wina, które na jesieni uważałem za objawienie Niespodzianka z Lidla, która dla mnie okazała się sensacją. To wino u producenta w Hiszpanii kosztuje 60% drożej!!

Nowy rocznik niestety jest droższy o 10 zł. Niedługo postaram się to wino kupić, spróbować i zamieścić komentarz. Oczywiście, nadal to wino jest w dobrej cenie, ale może już nie tak atrakcyjnej.

Podrożało także i to znacznie dobre Prosecco DOCG Valdobbiadene z niecałych 20 zł na 25 zł, o którym na Winicjatywie wypowiedziano się szczególnie dobrze.  L.M.V.S. Allini Prosecco Superiore DOCG Extra-dry 2014

Tutaj zwyżka ceny jest związana z sytuacją we Włoszech, gdzie ceny Prosecco luzem poszły w górę o kilkadziesiąt procent.

Do tego  spadek złotego przekłada się na niewielki wzrost cen na półkach.

Nie dalej jak dzisiaj czytałem na Winicjatywie wpis, w którym red. Bońkowski zastanawia się dlaczego wino od jesieni zeszłego roku podrożało o 10%. A ja wczoraj widziałem cenę sprzedaży euro ponad 4,50 zł !! Pewnie za miesiąc nowe dostawy wina w Lidlu będą znowu odrobinę droższe.

 Condes de Albarei Rías Baixas Albariño Salneval 2014 – to nawet nie powrót znanego wina w nowym roczniku, tylko po prostu ten sam rocznik, który Lidl sprzedawał we wrześniu (tylko dlaczego teraz jest 2 zł droższy – 19,99 zł?). Solidny producent, solidne wino, może mało subtelne, ale przynajmniej typowe: słone, mineralne, rześkie, energiczne, szlachetnie goryczkowe. Dobre i w dobrej cenie. ♥♥♡

Rozumiem, że Lidl ma „święty” obowiązek utrzymywania bardzo niskich cen za wszelką cenę, nawet przy zwyżce ceny zakupu lub po osłabieniu złotego.

Szkoda, że dziennikarze największego portalu o winach nie mają świadomości ekonomicznej ( no, ale nie każdy musi mieć).

Leave a Reply