Promocje-Lidl i Biedronka kontra Auchan

Musiało dojść do takiej konfrontacji po ostatniej bardzo udanym (?) Festiwalu wina w Auchan.

Ponieważ przedwczorajszy wpis red. Bońkowskiego zaczął się szczególnie entuzjastycznie.

Hitem września jest pierwszy w historii „Festiwal Wina” w Auchan. Z pełnym przekonaniem pisałem, że to najlepsza oferta w polskich marketach od dawna. A miałem wyjątkową sposobność wyrobienia tej opinii, gdyż kupiec Auchana, Nicolas Idkowiak, przysłał mi do degustacji ponad 100 win!

Postanowiłem porównać recenzje zamieszczone na Winicjatywie dotyczące ostatnich ofert dyskontów z ofertą Auchan:

1.Lidl-wina z Węgier z 31 sierpnia.

Win ocenionych 21 w tym ♥♥♥ 2 wina, ♥♥♡ 4 wina co daje 27% wszystkich .

2. Biedronka-wina obu Ameryk z 1 września.

Win ocenionych 26 w tym ♥♥♥  7 win, ♥♥♡ 5 win co daje 36% wszystkich ocen.

3. Auchan-Festiwal Wina z 14 września oraz Festiwal Wina sprawdzam z 19 września.

Win ocenionych  110 w tym ♥♥♥♡ 4 wina (z dogrywki 2), ♥♥♥ 20 win (z dogrywki 4), ♥♥♡ 28 win ( z dogrywki 3) co daje 47 % wszystkich ocen (pierwsza degustacja 43%, druga 70%).

Przy czym Auchan przekazał do degustacji 100 win a red. Bońkowski do dogrywki sam wybrał 10 win. I właśnie wina z dogrywki znacznie zawyżyły wynik degustacji Auchan. Wydaje mi się, że te wina pochodziły z oferty standard Auchan, co daje niewątpliwy plus dla Auchan.

Ja widać wygrywa Auchan, ale bardzo nieznacznie, głównie dzięki 4 cenom ♥♥♥♡ 4 i dogrywce red. Bońkowskiego. Ponieważ Festiwal Wina w Auchan odbywa się po raz pierwszy (plus galimatias organizacyjny), pozycja dyskontów na razie nie jest zagrożona. Natomiast Auchan zrobiło dobry krok w kierunku przełamania „monopolu” dyskontów na najlepsze promocje.

PS. Wczoraj wypiłem dwa wina z Auchan Rui Roboredo Madeira Beira Interior Beyra Tinto 2015 oraz ♥♥♥ Domaine du Haut Fresne Coteaux d’Ancenis Gamay 2015. Niestety pomyliłem wina Beyra  i kupiłem czerwone, zamiast białego. Gamay bardzo smaczny, ale nadaje się bardziej do jedzenia, niż do picia dla relaksu wieczorem. Beyra to wino nijakie. Właściwie, to oba wina można kupić, tylko po co?

Zdecydowanie od obu tych win wolę ♥♥♥ Fetzer California Anthony’s Hill Merlot

Ja już wole pozostać przy winach z dyskontów lub od Marks&Spencer.

Na zdrowie!!

Leave a Reply