Skład Win.eu-Borell Diehl Riesling Alte Reben 2016

Borell Diehl Riesling Alte Reben 2016 w cenie 69 zł.

Borell-Diehl to rodzinny producent z Palatynatu znany z dobrej jakości win w bardzo dobrych cenach.

Szczepy: riesling.

Kolor: złoty.

W nosie rodzynki, suszone żółte owoce, do tego trochę miodu, cytrusów, nuty drożdżowe i świeże zioła, Aromat złożony, bogaty.

W ustach to samo suszone żółte owoce, rodzynki, miód, cytrusy, świetna kwasowość, leciutki cukier resztkowy. Skoncentrowane, miękkie, okrągłe, harmonijne, długie. Owoce wręcz rodzynkowe. Do tego przyjemnie ziołowe.

Nie piłem tego wina od kilku miesięcy i jestem zachwycony. Szczodre, bardzo owocowe, gęste, można by je kroić nożem, jak galaretkę owocową. Oczywiście w drugim czy trzecim kieliszku wrażenie słodkości ustępuje przyjemnej mineralności i świeżej kwasowości, ale nie drażniącej.

W Mainninger w konkursie Die besten Rieslinge des Jahres* otrzymało 92 pkt, dlatego postanowiłem je spróbować ponownie po 8 miesiącach, bo tamte wrażenia prawie się już zatarły. Teraz jest dojrzalsze, już w pełni rozwinięte. Nie podejrzewałem Borella, aż o tak dobre wino, bo cena jak na tej klasy Rieslinga jest rewelacyjna.
Bardzo pijalne. Ma spory cukier resztkowy 7,5 g/l (jak na wino wytrawne) co przy kwasowości tego samego rzędu powoduje, że jest mega owocowe. Idealne dla naszego profilu miłośnika wina, czyli komercyjne.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

  • w konkursie  brało udział 2300 Rieslingów

Leave a Reply