Skład Win.eu-Franschhoek Cellar Chardonnay 2017

Franschhoek Cellar Our Town Hall Chardonnay 2017 w cenie 59 zł.

Franschhoek po afrykanersku oznacza Francuski Zakątek to małe miasteczko w Prowincji Przylądkowej Zachodniej i jedno z najstarszych miast Republiki Południowej Afryki. Jest położone około 75 kilometrów od Kapsztadu i ma populację nieco ponad 15 000 osób. Od 2000 roku zostało włączone do Gminy Stellenbosch.

Szczepy: chardonnay.

Kolor: złoty.

W nosie słodkie owoce tropikalne. Papaja, suszone morele, ananas, delikatnie kremowe i ziołowe.

W ustach żółte owoce. Banany, ananas, liście porzeczki, w końcówce lekka goryczka. Dobra długość.

Średnio mocna budowa. Chardonnay ze sporym alkoholem i mocną budową. Świeża kwasowość. Delikatny cukier resztkowy dobrze ją kompensuje.

Zdecydowanie do dań z rybą w roli głównej, również z sosami, bo ciała jest sporo. Ewentualnie drobiu czy nawet do chudej wieprzowiny (schabowy).

Wyróżnione srebrnym medalem w konkursie Chardonnay du Monde 2018.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Skład Win.eu-Franschhoek Cellar Chardonnay 2017

  1. Jakość win z Południowej Afryki niewątpliwie rośnie z roku na rok. Kiedyś o mały włos nie wylądowałem tam na stałe, he,he. Jest dużo krzyżówek z najróżniejszych odmian i mocny wpływ niemieckich szczepów znad Rodanu. Ciekawe dlaczego? To interesujące, co piszesz o tym Francuskim Zakątku. Oni tam mocno wierzą w siłę francuskiego winirstwa. Dla przykładu, hiszpańskie palomino z Jerez nazywają Winogrono Francuskie (Fransdruif )

Leave a Reply