Superiore, Winosfera i Winny Przystanek

Dzisiaj kolejna prezentacja wine barów biorących udział w Warsaw Wine Week-część 5

 

Superiore

Na stronie internetowej niestety nie ma listy win. Jest za to  Menu. Ceny „normalne”, czyli średnio drogo, albo średnio tanio. Jak kto uważa.

Przygotowali kilka ciekawych zestawów zaprezentowanych na  Winicjatywie

Niestety powtarzam się, ale ta restauracja, raczej nie jest wine barem.

Winosfera

Przechodziłem koło tego miejsca kilka razy w godzinach lunchu i nie miałem czasu aby tam zajrzeć. Wyglądała zachęcająco.

Karta win mnie się podoba. Nie za dużo, chociaż mało także nie jest. Ceny przyzwoite. Może ciut za drogie jak na wine bar, ale to zapewne jest bardziej restauracja i sklep niż wine bar. Zapewne przekonam się o tym wkrótce.

Natomiast Menu jest, ogólnie rzecz biorąc drogie. Czyli kolejna restauracja dla bogaczy. To nie są ceny dla wine baru, raczej dla eksluzywnej restauracji.

Winny Przystanek

 

Niestety, na stronie nie ma zbyt wielu informacji. Odsyłają na fun page na Facebooku.

Nie ma karty win ani menu. Niczego nie dowiem się o tym miejscu z ich strony internetowej.

Na Facebooku jest możliwość umieszczenia menu czy listy win albo jakichś innych informacji. Tutaj nie ma nic.

Dlaczego prawie wszystkie, te wine bary jak o sobie piszą te restauracje, nie umieszczą w prezentacji internetowej tak ważnych informacji? Nie pojadę do wine baru ani restauracji na wino, jeżeli nie wiem, jakie wina i w jakich cenach mi proponują. Rozumiem, że w tych restauracjo/wine barach mogę swobodnie usiąść samotnie i napić się kieliszek albo kilka kieliszków wina w towarzystwie sommeliera lub innych „winopijców”?

 

Leave a Reply