Villa Locatelli Pinot Grigio w Piccola Italia

W tym tygodniu w sklepach Piccola Italia w promocji znalazły się dwa wina z Tenuta Angoris  z  pięknych okolic Cormons w regionie Friuli-Venezia Giulia.

Pierwsze to  Pinot Grigio Villa Locatelli w rewelacyjnej cenie 22,90 zł. Wino z regionu Friuli Isonzo w tej cenie to wyjątkowa okazja. Do tego jest to bardzo przyzwoite wino. Lekkie, owocowe i delikatnie mineralne. Niestety Piccola Italia ma dziwną manierę i nie podaje w gazetce roczników wina. A przecież to ma znaczenie. Najczęściej Ci którzy nie podają roczników, starają się pozbyć „staroci”. W tym wypadku chyba tak nie jest, ale drażni mnie ten brak profesjonalizmu. Widać, że praca działu marketingu nie jest nadzorowana merytorycznie.

Drugie to wino musujące Modolet Bianco Brut (Pinot Nero, Pinot Bianco and Chardonnay) w równie dobrej cenie 26,90 zł. Zamierzam kupić kilka butelek. To wino smakuje mi lepiej niż wiele Prosecco. Przede wszystkim jest wytrawne a większość Prosecco DOC występuje jako extra dry, czyli wina z większą zawartością cukru. Co powoduje, że są trochę nijakie. Modolet jest bardziej „winny”. No i powstaje z winogron typowych dla Szampana.

W zeszłym tygodniu w promocji było ciekawe Soave DOC Terre Lunghe (rocznik?) ale ja w tym czasie byłem nad Mozelą.

Chciałem to Soave kupić w poprzedniej promocji w kwietniu, ale ją przegapiłem. Teraz to samo. Ha, ha. Muszę poczekać na kolejną okazję.

W promocjach przewijają się tylko wina od kilku producentów. Asortyment w ciągu ostatnich kilku miesięcy zbytnio się nie poszerzył. W kółko są te same wina. Ceny dobre, ale monotonia „zabija”.

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply