Wina online-Viniteranio-Canforrales Reserva 2011

Dzisiaj coś na specjalne okazje. Dobra i tania Rezerwa z Hiszpanii. Wina hiszpańskie cieszą się zasłużenie coraz większą popularnością.

To wino ze sklepu online Viniteranio z „półki” Reserva, ale w cenie niewiele przekraczającej 30 zł. Canforrales Reserva 2011 w rewelacyjnej cenie 34 zł. Za tak dobre wino? To jest właściwie cena „dyskontowa”! Do kupienia niestety tylko online. Zapewne dlatego tak dobra cena?

Najpierw kolor. Głęboki, ciemnowiśniowy.

wp_20161129_19_37_23_pro

W nosie dominują dojrzałe słodkie czerwone owoce. Wiśnia, śliwka i lukrecja. Delikatne nuty beczki. Całość sprawia wrażenie jedwabiu.

W ustach również dominują „słodkie”czerwone owoce, ale z nutami pestkowymi. Bardziej wytrawne niż sugerowałby aromat. Dzięki dobrej kasowości sprawia nadal wrażenie młodości i rześkości. Lekko pikantne i leciutko przypalone. To nie jest słodka i sztuczna Rezerwa, tylko wino z krwi i kości, ale o aksamitnej strukturze i dojrzałym owocu.

Zniewalający stosunek jakości do ceny!

Warto zadać sobie trochę trudu i kupić to wino online w sklepie Viniteriano.

Na zdrowie!!

 

 

3 uwagi do wpisu “Wina online-Viniteranio-Canforrales Reserva 2011

  1. Potwierdzam.
    Sklep Viniteranio ma znakomitą ofertę w niespotykanych jak na nasze polskie warunki cenach. Zaskakuje pozytywnie ogromna wiedza tych ludzi o hiszpańskich winach. Prawdziwa encyklopedia wiedzy. Minusem jest to, że nie chcą dawać obniżki przy kupnie np. dwóch kartonów wina.
    Reserwa Canforrales była kiedyś w Makro, Później kupowałam je u jednego importera z Warszawy, po chyba 60 złotych za sztukę, którego pracownik powiedział mi ostatnio że wycofują się z tej pozycji.
    Znakomite wino w znakomitej cenie.

    1. Fakt, że nie dają rabatu przy dwóch kartonach niekoniecznie mówi źle o sprzedawcy. Gdy idzie pani do Biedronki czy Lidla na zakupy to też nikt nie myśli targować się przy kasie ze względu na bardziej zapełniony koszyk. Za 34 złote, to w Polsce niewiele się kupi dobrych win Reservas tej klasy co Canforrales. Obawiam się, że przy tej cenie i reklamie jaką winu robi pan K.Majer to niedługo się im skończą zapasy. Rozmawiałem z Importerem i mówił mi że oni głównie obsługują dużych klientów, a ci przed Świętami biorą wszystko jak leci co stoi na półkach magazynu.

  2. Wszystkie czerwone wina z serri Canforrales sa dobre ,ale ta Reserva to majstersztyk.Wlasnie popijam do filecika z kaczuszki :)Pozdrawiam

Leave a Reply