Wina online-Viniteranio-Lopez Cristobal Crianza 2011

 Lopez Cristobal Crianza 2011 w cenie 66,50 zł to  kolejne wino ze sklepu online Viniteranio w znakomitej relacji cena/jakość.

W moim wcześniejszym wpisie o Lopez Cristrobal Roble 2014 wspomniałem, że Lopez Crisobal był pierwszą winnicą w Ribera del Duero, którą odwiedziłem. To był rok 2001 i na winach znałem się… ciut-ciut. W latach 90 tych kupowałem wina według cennika, a nie według jakości. Odróżnienie wina dobrego od złego nie stanowi żadnego problemu, ale odróżnienie wina lepszego od wina dobrego to już „wyższa szkoła jazdy”. Tego uczymy się całe życie.

Wróćmy do wina. W kieliszku ciemne głębokie bordo z granatowymi akcentami.

W nosie mocno owocowe. Dużo jagodowej konfitury. Czereśnia, lukrecja i delikatna mięta.  W ustach słodkie taniny, przypalone czerwone słodkie owoce. Wiśnie w czekoladzie z nutami lukrecji. Trochę jagody. Bogate, pełne, „ciepłe”. Jedwabne. Wow! Pije się znakomicie. Piękny balans. Za to kochamy tempranillo. Słodycz, jedwab i gęstość.

Na pewno wino warte swojej ceny. Zamienię spokojnie kilka win z dyskontów na jedną butelkę tak dobrego wina. Tego nie da się porównać. Elegancja, owocowość, pijalność. To wino ma wszystko to, co w winie kocham. Za 66,50 zł wielkie przeżycie. Pełen „szacun” dla importera za wspaniałe wino!! Polecenie tego wina to dla mnie wielka przyjemność. Prawdziwa „ambrozja”!!

Ten producent i to wino zasługuje aby znaleźć się w moim Winnym Gwiazdozbiorze.

Dzisiaj sięgnąłem do gwiazd.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Wina online-Viniteranio-Lopez Cristobal Crianza 2011

    1. Przepraszam za zwłokę, ale nie miałem dostępu do internetu. To wino jest o niebo lepsze. Trudno je nawet porównywać. Całkiem inny styl i Lopez Cristobal będzie smakował dużo bardziej każdemu, nawet pijącemu od święta. Pozdrawiam

Leave a Reply