Wina online-Viniteranio-najtaniej wina z Hiszpanii

Sklep  Viniteranio jest moim najnowszym odkryciem.

Odkrycie sklepu Viniteranio spowodowało, że zainteresowałem się ofertą win sprzedawanych online.

Obecnie jedynie w ten sposób miłośnicy wina mogą nabyć coś dobrego w atrakcyjnej cenie. Oczywiście nie w każdym sklepie online, ale jeśli chodzi o wina hiszpańskie, to ja znalazłem już mojego faworyta.

Wiem, że część z moich czytelników może być znudzona ciągłym rekomendowaniem win z dyskontów. Nie wynikało to jednak z mojej nadmiernej miłości do dyskontów, tylko z czystej
pragmatyki. Tam można kupić najtaniej dobre wina w Polsce. Nie najtańsze, tylko najtaniej. A to jest istotna różnica. Tak samo, jak w Viniteriano.

Te wina, które oferuje, są w cenach najtańszych, zbliżonych do tych w Hiszpanii. A ja jako importer wiem, że to jest właściwie nie do osiągnięcia.

Ceny eksportowe w Hiszpanii nie są dużo niższe niż na rynek hiszpański. Jeżeli wino jest droższe w Polsce o 10-20%, to jest to wyjątkowo dobra propozycja.

Do tej pory nie zajmowałem się winami, które można u nas kupić online, ponieważ nie miałem „mocy przerobowych”, aby kupować jeszcze dodatkowe wina online. Ledwo nadążałem z konsumpcją i zakupem win z dyskontów.

Ponieważ mój wskaźnik mocy powędrował ostatnio na pole czerwone, postanowiłem pić trochę mniej, ale za to trochę więcej próbować. Tzn. ja zadowolę się dwoma kieliszkami z butelki, resztę zawartości odstępując małżonce i znajomym. Dzięki temu wygospodaruję trochę możliwości degustacji kolejnych win. Na razie miałem problem, aby zdegustować wszystkie wina, które czekają na mnie niecierpliwie na regale w salonie.

I oto, kilka dni temu trafiłem na stronę sklepu internetowego Viniteranio. A tam znalazłem wina z kilku doskonale mi znanych hiszpańskich „Bodeg”.

Bodegas y Viñedos Paco&Lola, Bodegas Campos Reales, no i szczególnie bliskie mojemu sercu wina od Bodegas López Cristóbal. Bodegas López Cristobal była pierwszą winnicą, którą odwiedziłem podczas mojego pierwszego wyjazdu do Hiszpanii w 2001 roku w poszukiwaniu dobrych win hiszpańskich. Odwiedziłem wtedy Toro, Ribera del Duero oraz Rioję.

To, że znalazłem w Viniteranio wina, które lubię i cenię, to jeszcze zbyt mało, aby to wzbudziło chęć degustacji i ewentualnej rekomendacji. Jest kilka sklepów w Warszawie, które mają znakomitą ofertę pozycji z Hiszpanii. Z cenami bywa różnie. Ogólnie jest drogo. Pewnym wyjątkiem jest tutaj El Catador, który ma „ceny akceptowalne”. Jednak tak dobrej taryfy, jak Viniteranio nie ma nikt. Oczywiście, jeżeli chodzi o wina hiszpańskie.

Dlatego zwróciłem się z propozycją współpracy do tego importera, ponieważ wina w takich cenach mogę polecać z czystym sumieniem. Tzn. poprosiłem o udostępnienie kilku ciekawszych egzemplarzy do degustacji. Nie wiem, czy wszystkie będą mi na tyle smakowały, aby stały się moimi nowymi przebojami, ale chyba warto spróbować. Bo właśnie takie sklepy, takich importerów chciałbym promować.

Zwróć uwagę, ile jest win w cenie do 30 zł!! Wśród win czerwonych 20 na 71, w tym kilkanaście do 20 zł!! Wśród białych 18 na 32 !! To jest dopiero wynik. Tak trochę przecieram oczy ze zdziwienia. Wśród win różowych 9 na 9. Wiem, wiem, sceptycy powiedzą, tanizna, pewnie byle co. Zobaczymy. Może uda się coś z tych win spróbować.

Jest tak mało tanich i dobrych win sprzedawanych na naszym rynku, że takie przedsięwzięcie wymaga szczególnego wsparcia.

Na zdrowie!!

Uwaga: W środę 2 listopada omówienie wyników ankiety!!

Leave a Reply