Wina online-Viniteranio-Tierra Aranda Crianza 2013

Viniteranio-Tierra Aranda Crianza 2013 w cenie 38,50 zł.

Dzisiaj wreszcie mogę podzielić się wrażeniami z degustacji dobrego hiszpańskiego wina w bardzo atrakcyjnej cenie z apelacji Ribera del Duero. Ribera del Duero to dla mnie druga najlepsza apelacja w Hiszpanii, zaraz po moim ukochanym Prioracie. Daje wina o średniej  do mocnej budowie z dominacją ciemnych owoców. Niska wydajność z hektara i duża różnica temperatur pomiędzy dniem i nocą powoduje, że wina są esencjonalne i pełne.

Szczep: Tinta del Pais.

Kolor głęboko rubinowy z akcentami granatu.

W nosie gęsta konfitura jagodowo porzeczkowa. Lukrecja, cynamon, kawa, dojrzałe wiśnie z leciutką miętą. Ta mięta dodaje mu przyjemnej świeżości.

W ustach ciemno palone wiśnie i śliwki. Jeżyna, przyjemne miękkie taniny, świeża kwasowość. Długie, świeże o średniej budowie. Nadal jeszcze młode. Za rok będzie idealne. Dobry balans i harmonia.

Bardzo fajne wino z Ribera del Duero. Lubię wina z tego regionu, bo mają dużo ciemnych owoców. Są ciemniejsze (słodsze) od Tempranillo z Rioja.

Zdecydowanie do mięsa. Może nie najcięższego sosu, bo wino ma średnią budowę, ale do wieprzowiny, kaczki, jagnięciny i pieczonego drobiu będzie akurat.

Cóż mogę dodać? Wiadomo, że Viniteranio to znakomite ceny, więc warto podwójnie.

Na zdrowie!!

 

2 uwagi do wpisu “Wina online-Viniteranio-Tierra Aranda Crianza 2013

  1. Ja też podzielam opinię że najlepszy jest Priorat (ten mniej alkoholowy) no i oczywiście Ribera del Duero. Szkoda że viniteranio nie ma jeszcze dobrych win Prioratu. Mam nadzieję że Aranda nie jest gorsza od Comenge Biberus który degustowałem wczoraj. W winach tej apelacji ładnie czuje się smak owoców i oprócz tego że są z natury esencjonalne jak piszesz, to niosą też dużo dobrych emocji. Pozdrawiam

Leave a Reply