Winicjatywa-10 doskonałych win do 100 zł.

Przystąp do mojego Klubu DDW

Dzisiaj ukazał się artykuł o tym, że wybitne wina nie muszą kosztować kroci. W cenie do 100 zł można znaleźć wina wybitne.

Wybitne wina to takie, które Winicjatywa oceniła na 90 pkt lub więcej, czyli minimum na cztery serduszka.

Wśród wyróżnionych win znalazło się wino niemieckie.

Horst Sauer Franken Escherndorfer Lump Silvaner S. 2019

Wybitny w swojej klasie i cenie silvaner od mistrza gatunku, wino pełne dojrzałej gruszki i śliwki renklody, lekko pieprzne, kamienne, świeże, ale i słodkie od skoncentrowanego owocu. Może nieco techniczne w stylu, ale jaka to technika! Istny Carl Zeiss. Jedna z rewelacji tej jesieni na polskim rynku (Czarne Czerwone Złote82 zł). ♥♥♥♥+

Pokusiłem się o znalezienie recenzji tego wina w magazynie Falstaff, który specjalizuje się w winach niemieckich i austriackich. No i jest bardzo bliski memu sercu.

W nosie słodka owocowość, gruszka i jabłko, zioła, melon i łąka, zielony banan. Na podniebieniu soczyste z czystymi, lekko słodkimi owocami, kremowe; dobrze zbudowane, kwas jest dojrzały i zrównoważony, drobna mineralność w finale.

W Falstafie ocenione na 89 pkt, czyli dobre. Jak na wino wybitne ta ocena nie jest wysoka. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że Winicjatywa ocenia wina zazwyczaj bardziej krytycznie. Niektóre ocenione dużo wyżej przez Falstaff nie cieszą się takimi ocenami.

W moim warszawskim sklepie Skład Win.eu większość win z Austrii ocenionych na 90 pkt lub wyżej, nawet na 93 pkt jest tańszych niż 82 zł. Wina 91 pkt są w cenie od 59 zł.

Czyli, wina wybitne można kupić jeszcze taniej, tylko trzeba umieć je znaleźć.

Na zdrowie!!

3 uwagi do wpisu “Winicjatywa-10 doskonałych win do 100 zł.

    1. Dziękuję:) Kilka razy przygotowałem wpisy, ale w końcu rezygnowałem, bo były bardziej polemiczne niż recenzje win. Wróciłem na Vivino po dłuższej przerwie i może wrócę częściej i tutaj.

Leave a Reply