Winnica Lidla-Clos des Ronceveaux Touraine 2016

Domaine Paul Buisse, Clos des Ronceveaux Touraine 2016 w cenie 24,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

To wino jest do kupienia poprzez stronę winnicalidla.pl. prezentacja najnowszej oferty odbyła się podczas V Zlotu Blogosfery. Niestety nie mogłem spróbować wszystkich prezentowanych win, dlatego pozostały mi do degustacji dwa wina, które otrzymali wszyscy uczestnicy zlotu.

Jestem dużym fanem sauvignon blanc, więc chętnie spróbuję wersji z apelacji Touraine.

Szczepy: sauvignon blanc.

Kolor: bladożółty.

W nosie bardzo fajny złożony aromat. Świeży agrest, trochę grejpfruta, żółte owoce, białe kwiaty, sporo liści pokrzywy, ciut tytoniu i trawy. Nos nie jest tak ekspresyjny, jak sb z Nowej Zelandii, ale jest elegancki i złożony. Nie pamiętam, abym kiedykolwiek czuł tak wyraźnie świeżą pokrzywę. Jakby dopiero co zerwana. Ten aromat mnie urzeka.

W ustach już tak fajnie nie jest. Jest spora kwasowość, ale brakuje mi finezji i świeżości sb. Jest grejpfrut, żółte owoce, liście pokrzywy, zbyt wyraźnie czuć alkohol. Coś mnie w nim drażni. Może to ta paprykowa pikantność? W końcówce dominuje grejpfrut, lekka słoność i delikatna goryczka. Po jakimś czasie pozostaje lekki smak tytoniu.

Według ekspertów Winncy Lidla zasłużyło na 83 pkt.
Według Decantera na 88 pkt.

Zwróć uwagę na cenę na wyspach, 6,49 GBP. To przez wysoką akcyzę. Na pocieszenie u nas jest znacznie tańsze. W przeciwieństwie do innych win.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

Leave a Reply