Winnica Lidla-Prosecco Extra Dry Organic DOC

Poderi del Doge Prosecco Extra Dry Organic w cenie 37,99 zł.

Winnica Lidla wprowadziła na lato nowe wina do swojej oferty. Dwa z tych win otrzymałem do degustacji. Organiczne Prosecco i Tokaj 6- puttonowy.

Ponieważ jestem fanem win musujących, zaczynam oczywiście od Prosecco.

Jak na dyskontowe prosecco cena nie jest niska, natomiast jak ktoś, kto uważa, że w tej cenie prosecco jest zbyt drogie, to nie wie, co mówi. Ta cena i tak jest bardzo niska, biorąc pod uwagę eksportowe ceny prosecco. To raczej nie wiem jakim cudem Lidl i Biedronka mogą je sprzedawać w cenie poniżej 20 zł. Wiadomo, że na „bąblach” nikt się nie zna, więc nie ma znaczenia czy wino ma mniejszą wydajność z hektara i jak położona jest winnica, tylko musi być napisane prosecco.

Ja natomiast podejrzewam, że w cenie 37,99 zł może być dobre wino.

Szczepy: glera.

Kolor: błyszczący jasno zloty.

W nosie dominuje jabłko i brioszka  (drożdżowa bułeczka maślana), do tego żółte śliwki, ananas i morele. Żywe i świeże.

W ustach jabłko, mandarynka, żółte śliwki, ananas. Świeża kwasowość. Żywe i dobrze zbalansowana kwasowość ze słodyczą. Na upały jest bardzo dobre, bo ma trochę cukru resztkowego, który łagodzi kwasowość (dla tych, co wolą wina o mniejszej kwasowości).

Pięknie musuje drobniutkimi bąbelkami. Trudno mi się do czegokolwiek przyczepić. W aromacie i smaku przypomina mojego ulubionego gruner veltlinera. Jest żółto w nosie i w ustach.

Dawno nie piłem tak udanego wina z dyskontu.

Do czego pasuje prosecco, to chyba już każdy wie. Właściwie do wszystkiego. Do każdego posiłku i dla przyjemności.

Eksperci Lidla ocenili je na 87 pkt.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply