Winnicalidla-Con Un Par Albarino 2015

Vicente Gandia Con Un Par Rias Baixas Albarino 2015 w cenie 24,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

Vicente Gandia ma więcej marek niż ja włosów na głowie. Każdy z importerów znajdzie coś dla siebie. Jedną z nich jest Con Un Par.

DO Rias Baixas apelacja położona w Galicji jest uznawana za jeden z najlepszych regionów produkcji białych win w Hiszpanii. Dlatego chętnie sięgam po albarino, bo rzadko są niskiej jakości.

Co prawda po wypiciu w marcu kilkudziesięciu białych win z Austrii nic nie smakuje mi już tak samo, jak przedtem. Mało które białe wino mnie teraz zadowala. Akurat zakupiłem sporo win na winnicalidla.pl, ale zastanawiam się nieco nad sensem kupowania tak dużej ilości win w dyskontach. Nie mam czasu na recenzje win pochodzących z mojej selekcji. Mój system immunologiczny związany z codziennym wąchaniem wina uległ rozstrojeniu i nie wiem, czy jest sens aż tak się dla tego poświęcać?

Żeby jeszcze te wina mnie zachwycały, to by było warto. Niestety raczej są przeciętne. W dobrych cenach, ale czy tylko o to chodzi? Będę musiał to przemyśleć, a tymczasem mam jeszcze kilka win do spróbowania.

Szczepy: albarino.

Kolor: żółty.

W nosie żółte śliwki, miód, brzoskwinie, kwiaty pomarańczy.

W ustach dominują żółte owoce. Śliwki, brzoskwinie, delikatnie ziołowe. Długie. W pełni dojrzałe, bo pomału traci kwasowość. Jest bardziej dojrzałe niż mineralne, co oznacza, że nie jest tak świeże i mineralne jak potrafi być Albarino. To jest wersja zmiękczona przez czas. Jakby lekko przegrzana albo już schodząca w dół.

Da się wypić, ale drugi raz bym już nie kupił. W przeciwieństwie do szampana!!

Dziwne, że eksperci Lidla nie umieścili swojej oceny.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

Leave a Reply