Winnicalidla.pl-Comte d’Ardiereres Sancerre 2017

Comte d’Ardiereres Sancerre 2017 w cenie 59,99 zł.

To nowe wino w winnicalidla.pl prezentowane w czasie VI Zlotu Blogosfery w hotelu Mamaison Hotel Le Regina.

Otrzymałem je wraz z innymi blogerami po degustacji najnowszej oferty Lidl Polska. Ucieszyłem się, bo w trakcie degustacji z win białych smakowało mi najbardziej.

Przede wszystkim bardziej je wąchałem, niż piłem, bo w czasie degustacji wszystkie wina wypluwałem!

Szczepy: sauvignon blanc.

Kolor: bladozłoty.

W nosie wapienne leciutko miodowe, dojrzały agrest, owoce tropikalne, trochę trawy. Bogate.

W ustach na początku nad wyraz „słodkie”. Nuty prawie miodowe. Suszone owoce tropikalne. Do tego sporo trawy, wyraźnie słone, spora kwasowość (rzędu 7 g/l), którą nieco równoważy lekki cukier resztkowy, rzędu 2-3 g/l (wytrawne). Dobra długość. Bardzo delikatna goryczka w końcówce (geranium). Z upływem czasu kwasowość coraz wyraźniejsza (mniejszy wpływ cukru) i coraz więcej geranium.

Przede wszystkim pasuje do owoców morza, sushi, drobiu.

Fajny SB, ale w tej cenie mam sporo smaczniejszych win z Austrii. Ocena ekspertów Lidla 90 pkt.

Inaczej smakuje pierwszy kieliszek a inaczej kolejne. Każdy kolejny łyk jest bardziej kwasowy, więc najlepiej pasują do jedzenia.

To jest ogólnie problem win aromatycznych o zdecydowanym smaku. Dlatego polecam je do jedzenia, bo z jedzeniem każdy kieliszek daje podobną przyjemność.
Czy warte aż 60 zł? To już zależy od indywidualnych preferencji. Ja nie piję win do konsumpcji, bo mało konsumuję, zwłaszcza wieczorami.

Kolejny raz przekonałem się, co innego próbować jeden łyk a co innego wypić kilka kieliszków. Z tego powodu początkowe wrażenia potrafią się bardzo zmienić.

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply