Winnicalidla.pl-Gamellon Roble 2017

Bodegas Luzon Gamellon Roble 2017 DO Jumilla w cenie 22,99 zł.

Szukałem, i szukałem, i wreszcie znalazłem. Czego? Producenta, który nie chwali się produkcją tego wina. Może ze względu na niską cenę w dyskoncie w porównaniu z cenami w sieci tradycyjnej?

Oficjalnym importerem win z Bodegas Luzon jest Centrum Wina, a ich wina można znaleźć w sieci sklepów Centrum Wina i na Winezja.pl

Kilkanaście lat temu importowałem kilka win tego producenta. Charakteryzował się znakomitą relacją jakość/cena.

Niestety nie udało mi się znaleźć danych na temat użytych szczepów. Są to zapewne monastrell, garnacha. Może z niewielkim dodatkiem innych szczepów. Jumilla jest znana z win mocarnych. Czasami nawet zbyt mocarnych jak na nasz polski gust.

Szczepy: wieloszczepowe.

Kolor: głęboko purpurowy.

W nosie bogato i słodko. Wow. Nuty palonego drewna, konfitury śliwkowej, kawy i lukrecji. Do tego sporo czekolady i kwasowej jeżyny, która nadaje mu lekkości i elegancji. Dzięki temu nie jest przeładowane.

W ustach „czarny” likier kawowo czekoladowo śliwkowy. W końcówce nuty palonego drewna (tostowe). Delikatne słodkie taniny. Beczka dodaje słodkości poprzez nuty wanilii. Dobra długość. No i uczciwa kwasowość, która dodaje mu charakteru i znowu powoduje, że nie jest jakimś potworkiem.

Gamellon Roble 2017 jest mega komercyjne. Do tego w tej cenie, to super okazja. Dodatkowo skorzystałem z promocji -10% i zapłaciłem 20,69 zł.

Do czego pasuje? Do wszelkich mięs.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Winnicalidla.pl-Gamellon Roble 2017

  1. tym razem pełna zgoda; wino rzeczywiście ,jak na ca 20,- PLN ma sporo dobrego ciała ; tak jak Pan pisze, dla niektórych może być zbyt ciężkie ;
    nos czysty , w ustach przyzwoita równowaga dobrego owocu , nie nadmiernego garbnika i kontrującej to kwasowości

  2. Dziś dostałem wreszcie przesyłkę z Lidla . Piję i zgadzam się z Twoim opisem. O nosie nie piszę bo jestem po chlorowanym basenie ale usta tu pełna zgoda. Co do „ciężkości” to raczej nie, dla mnie w sam raz.

Leave a Reply