Winnicalidla.pl-Les Gravieres de Tayac Margaux 2015

Les Gravieres de Tayac Margaux AOC 2015 w cenie 74,99 zł.

Jak nie skorzystać z okazji i kupić za pół ceny dobre Bordeaux? Tym bardziej, że ocenione przez ekspertów Lidla na 90 pkt.

Czyli ideał do picia na teraz. Gdyby miało więcej punktów, to by znaczyło, że będzie się jeszcze mocno rozwijać z wiekiem.

Chociaż zawsze można się pomylić kupując jednak wino w ciemno.

W Belgii też była promocja tego wina, z tym, że nieco mniejsza bo „tylko” -30% i do tego w lipcu, czyli poza sezonem na wina czerwone. Jednak w Polsce cena 12 euro jest jeszcze zbyt zaporowa dla przeciętnego winopijcy.

No ale przejdźmy do samego wina.

Szczepy: petit verdot, cabernet sauvignon, merlot.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie bardzo aromatyczne i owocowe. Słodkie ciemne owoce, balsamiczne i tostowe. Suszone śliwki, czarne porzeczki, ze sporą dozą lukrecji. Jędrne świeże (bergamotka). Już dojrzałe i dosyć otwarte.

W ustach dokładnie takie samo jak w nosie, z tym że ta świeżość jest związane z żywą kwasowością. Spokojnie można je pić jeszcze przez pięć kolejnych lat. Dobra długość. W końcówce nieco balsamiczne i tostowe. Może obecnie zbyt młode, bo kwasowość jeszcze jest zbyt dominująca, ale to mu dobrze wróży na za 2-3 lata.

Ciało pełne. Do pieczonych żeberek, schabu i mięs w gęstych sosach. Do dobrego steka też będzie dobrym kompanem.

Alkohol nie jest tak „mocny” jak w Primititvo, ale ciało ma pełniejsze od wielu, wielu ulubionych win rodaków!

Takie wino za 37,50 to spora okazja. Czy za 74,99 zł, jest zbyt drogie, jak je oceniła Winicjatywa?

Skoncentrowane Cabernet Sauvignon z nutami zielonej papryki, atramentu i ziemi. Nieco też zieloności, co nadaje mu klasycznego charakteru mimo również wyczuwalnej (i w miarę picia coraz bardziej przeszkadzającej) beczki. Gęste, charakterne wino. Swoje zrobił dobry rocznik. Za tę jakość cena jednak za wysoka – 74,99 zł. ♥♥♥

No cóż, jak czytam u nich recenzje win spoza dyskontów, to oceny dotyczące relacji jakość /cena są mniej surowe.

Życzyłbym nam, aby tej klasy wina zawsze gościły na półkach „specjalszczaków” w takiej cenie!! Najczęściej jest inaczej.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Winnicalidla.pl-Les Gravieres de Tayac Margaux 2015

Leave a Reply